Sobota, 28 stycznia 2023
Pierwsze wydanie legendarnej książki prof. Marii Janion

Wydawnictwo słowo/obraz terytoria wspiera 31. Finał WOŚP i Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Książka, którą przekazaliśmy na ten cel jest wyjątkowa, dlatego gorąco zachęcamy do licytacji. Koniec aukcji w poniedziałek 30 stycznia o godz. 16.54”, czytamy w komunikacie wydawnictwa.

Na aukcje trafiła książka-legenda czyli „Wampir. Biografia symboliczna” autorstwa prof. Marii Janion, która przedstawia drogi, którymi poruszał się wampir w kulturze europejskiej XIX i XX wieku, a także odpowiada na pytanie, jakie elementy mitu wampirycznego najsilniej oddziałały na wyobraźnię mieszkańców Europy.

Jest to pierwsze wydanie legendarnego dzieła Marii Janion „Wampir. Biografia symboliczna” z 2002 roku. Książka przez 20 lat była ozdobą domowej biblioteki współzałożyciela wydawnictwa słowo/obraz terytoria. Egzemplarz jest w stanie prawie idealnym, bez zabrudzeń, zagięć i przetarć. Kartki lekko pożółkłe, w szlachetnym odcieniu kości słoniowej. Grzbiet i tył okładki wyblakły od słońca, które, jak wiemy, wampirom szkodzi.

Dochód ze sprzedaży książki zostanie w całości przekazany Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Książkę można licytować na

https://allegro.pl/oferta/wampir-biografia-symboliczna-maria-janion-13160906739?fbclid=IwAR32KVh2hzd_nX8iTGqCgTBXQjtzxgegMn4HSKsmrgCfbGq4CSI326qIJKA

 

Podaj dalej
Autor: (fran)