Czwartek, 25 lipca 2019
Zaproszenie do Pardon, To Tu
Klub Pardon, To Tu zaprasza na spotkanie literackie zatytułowane „Wędrowanie z Książkiem / Łażenie z Łubieńskim w Pardon, To Tu”, jakie odbędzie się we wtorek 30. lipca o godz. 19. w siedzibie klubu pryz Alei Armii Ludowej 14 w Warszawie. Wstęp wolny, ale liczba miejsc siedzących jest ograniczona. Jak informują organizatorzy spotkania, Michał Książek jest poetą, eseistą, wędrowcem, którzy przeszedł pieszo i opisał „Drogę 816”, ekologiem walczącym o lasy, a także „ptasiarzem”. Pochodzi z Oraczewa koło Sieradza, z wykształcenia jest leśnikiem i kulturoznawcą, jest też przewodnikiem syberyjskim. Kilka lat spędził w Jakucji. Najwięcej publikował w „Polityce”, ale też w „Kontynentach”, „Lesie Polskim” czy w „Twórczości”. W 2013 roku ukazała się jego debiutancka książka „Jakuck. Słownik miejsca”, a w 2014 roku debiutancki tom wierszy „Nauka o ptakach”, za który otrzymał nominację do Nagrody Literackiej Nike oraz Wrocławską Nagrodę Poetycką „Silesius” w kategorii „debiut roku”. Za książkę eseistyczną „Droga 816” otrzymał Nagrodę Literacką Gdynia. Niedawno ukazał się jego nowy tom poetycki zatytułowany „Północny wschód” (Fundacja Sąsiedzi). Stanisław Łubieński też „ptasiarz”, ale również ukrainista, kulturoznawca, autor „Dwunastu srok za ogon” i ekolog zwalczający śmieci. Publikował między innymi w „Lampie”, „Nowych Książkach” i „Dwutygodniku”. Autor reportażu historycznego „Pirat stepowy” przetłumaczonego na chorwacki i ukraiński. Stypendysta Ministra Kultury i …
Wyświetlono 25% materiału - 204 słów. Całość materiału zawiera 819 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się