Piątek, 2 czerwca 2023

Rekordowa sesja autografów w „Pokoju Monet” – informuje Empik. Takiej kolejki po podpis autora dawno nie widziano. Weronika Anna Marczak rozdawała autografy przez aż 13 godzin, złożyła w tym czasie nawet 1,7 tys. podpisów.

Kolejka do warszawskiego Pasażu Wiecha, gdzie stanął „Pokój Monet” (specjalny pop-up zaaranżowany na pokój bohaterki cyklu, Hailie Monet) ciągnęła się przez pół kilometra. Weronika Anna Marczak dwukrotnie odwiedziła to miejsce (17 i 27 maja), aby spotkać się z fanami i rozdać autografy. Sobotnia sesja była prawdopodobnie najdłuższą w 75-letniej historii Empiku. Trwała aż 13 godzin.

– Warto podkreślić, że tak ogromne zainteresowanie wzbudziła autorka, która swoją pierwszą książkę opublikowała dopiero w październiku zeszłego roku. Kolejka wijąca się wokół Domów Towarowych Centrum w sercu Warszawy udowodniła, że młodzież w Polsce czyta na potęgę. Pokój Hailie Monet przez dwa tygodnie odwiedziło co najmniej 5 500 osób, z czego połowa wyszła z autografem autorki – podsumowuje Marcin Maćkiewicz, menadżer Działu Eventów w Empiku.

 

Dużym powodzeniem cieszyła się także akcja „Young Power House”. Czytelnicy mieli szansę spotkać się z ulubionymi pisarkami w kameralnych, 10-osobowych grupach. W warszawskiej kamienicy na fanów czekały Katarzyna Barlińska, Natalia Fromuth, Monika Rutka, Marta Łabęcka i Monika Marszałek. Wszystkie bilety sprzedały się na wiele dni przed wydarzeniem.

 

Oba wydarzenia odbywały się w ramach Targów Książki Empiku. Spotkania autorskie online zgromadziły ponad milionową widownię, a w ciągu dwóch tygodni czytelnicy kupili na targach online i w salonach aż 387 tys. książek.

W ramach 7. edycji Targów Książki Empiku odbyło się łącznie ponad 30 spotkań autorskich wokół najciekawszych premier tej wiosny. Studio Empiku gościło m.in. Marcina Mellera, Martą Łabęcką, Zeruyę Shalev czy Harrego Whittakera.

Jeśli chodzi o sprzedaż, numerem jeden była seria „Rodzina Monet” Weroniki Anny Marczak, a w szczególności najnowsza część „Perełka. Rodzina Monet. Tom 3. Część 1” (You&YA). Bardzo mocną premierą okazała się także powieść „Atlas. Historia Pa Salta” (Wydawnictwo Albatros) autorstwa Lucindy Riley i jej syna Harrego Whittakera z bestsellerowego cyklu „Siedem Sióstr”. Podium targowej topki zamknęła książka „Prezydent. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowskim” (Znak Literanova).

Aż 87 tys. widzów obejrzało rozmowę z Aleksandrem Kwaśniewskim i Aleksandrem Kaczorowskim wokół książki „Prezydent”.  Internauci chętnie śledzili również wydarzenie z udziałem Toshikazu Kawaguchiego. Jego powieść „Zanim wystygnie kawa” to niekwestionowany hit ostatnich miesięcy, a podczas Targów autor zaprezentował jego kontynuację – „Zanim wystygnie kawa. Opowieści z kawiarni” (Grupa Wydawnicza Relacja). Transmisja ze spotkania z japońskim pisarzem zanotowała już 75 tys. unikalnych wyświetleń.

Targi Książki Empiku powrócą już jesienią. Organizatorzy zdradzą szczegóły kolejnej edycji już niebawem.

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: Empik