Wtorek, 5 stycznia 2021
75 nowości i 7 wydawców. Dynamiczny rozwój serii książek z dużą czcionką

7 nowych wydawców, 75 tytułów wydanych w specjalnym formacie z dużą czcionką i ponad 600 bibliotek w gronie instytucji przyjaznych osobom słabowidzących. To był dobry rok dla Wielkich Liter – serii książek z dużą czcionką wydawanych przez OSDW Azymut wspólnie z wydawcami.

  • W 2020 roku do serii Wielkie Litery dołączyło 7 nowych wydawców: Amber, Bis, Czwarta Strona, Wydawnictwo Kobiece, SQN, Lira i HarperCollins.
  • W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy w serii ukazało aż 75 książek z dużą czcionką. Specjalny format Wielkich Liter ułatwia czytanie osobom słabowidzącym.
  • W 2020 roku ponad 600 bibliotek dołączyło do grona instytucji przyjaznych osobom słabowidzącym.
  • Wspólnie z Instytutem Tyflologicznym Polskiego Związku Niewidomych OSDW Azymut zorganizował specjalny cykl szkoleniowy dla bibliotek i instytucjiW szkoleniach wzięło udział ponad 450 bibliotekarzy z całej Polski. Internetowy program szkoleniowy został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Wielkie Litery to nowe wydania książek z większą czcionką. Dzięki dużej, wyraźnej czcionce lektura Wielkich Liter jest wygodniejsza, a przejrzysty format nie nadwyręża wzroku czytelnika. Seria jest polecana osobom słabowidzącym, w tym przede wszystkim seniorom.

Wielkie Litery to jak do tej pory jedyna na polskim rynku inicjatywa, która zrzesza wielu wydawców publikujących książki z dużą czcionką. Inicjatorem serii jest dystrybutor książek OSDW Azymut.

Wielkie Litery w Internecie:

www.wielkielitery.pl

www.facebook.com/wielkielitery.azymut

www.instagram.com/wielkie.litery

Wielkie Litery – kontakt dla wydawców:

Zapytaj o możliwość wydania książek w serii Wielkie Litery: marek.stankowski@azymut.plalicja.wojnarowska@azymut.pl

Wielkie Litery – kontakt dla bibliotek:  Zapytaj o książki z dużą czcionką dostępne w specjalnej ofercie dla bibliotek i instytucji publicznych: bibliotekarz@azymut.pl

Podaj dalej
Autor: OSDW Azymut