Niedziela, 22 stycznia 2006
Opis z publikacji Łukasza Gołębiewskiego pt. "Rynek książki w Polsce. Edycja 2005"
Wikr Konsorcjum Sp. z o.o. 01 - 217 Warszawa, ul. Kolejowa 15/17 tel./fax (022) 631 41 15 http://www.wikr.com.pl, e-mail wikr@wikr.com.pl Nazwa Wikr jest kojarzona głównie z hurtownią książek edukacyjnych Wikr SJ. Równolegle jednak od 2000 roku działa spółka Wikr Konsorcjum – powołana w celu dystrybucji książek WSiP. Od początku zatrudnione są w niej zaledwie dwie osoby – magazynier i fakturzystka. Firma ma osobny magazyn (200 mkw.) zlokalizowany w Warszawie przy ul. Kolejowej i świadczy usługę centrum logistycznego dla ośmiu odbiorców. W lutym 2000 powołaliśmy konsorcjum, w skład którego wchodzi osiem firm: Papirus z Lublina, Emar z Białegostoku, BGW z Gdańska, Hurtownia Językowa z Koszalina, Calamus z Wrocławia, Milo z Krakowa, Rema z Łodzi oraz Wikr SJ. Konsorcjum kupuje książki od kilku wydawców, obok WSiP są to np. Operon, Delta W - Z, Bellona i kilka jeszcze firm, a potem sprzedaje je na odroczony termin swoim udziałowcom, a także wszystkim pozostałym odbiorcom, ale w ostatnim przypadku wyłącznie za gotówkę. Udziałowców w Wikr Konsorcjum jest faktycznie dziewięciu. Są to właściciele siedmiu hurtowni z terenu Polski oraz pomysłodawcy – Robert Witon i ja – mówi Paweł Kryst, współtwórca obu firm Wikr. …
Wyświetlono 25% materiału - 188 słów. Całość materiału zawiera 755 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się