Czwartek, 26 marca 2020

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z wiosennymi nowościami wydawnictwa Dwukropek.

 

MOC UCZUĆ. RADOŚĆ

autor:  Katarzyna Miller
Ilustracje: Katarzyna Nowowiejska
Kategoria: Publikacje dla dzieci/  Edukacja/ Publikacje dla najmłodszych, książeczki obrazkowe i aktywizujące

Nowa seria książek dla dzieci, której oś stanowią zagadnienia związane z emocjami. Mała, rudowłosa Kasia to alter ego znanej psycholożki Katarzyny Miller, która postanowiła stworzyć tę postać na potrzeby niniejszej serii. Jej bohaterka spróbuje oswoić dzieci z targającymi nimi uczuciami, czasem bardzo trudnymi, pokazać, że emocje dotyczą każdego, są całkowicie naturalne oraz że można sobie z nimi radzić.

s. 32, format 190 x 190 mm, opr. twarda, ISBN 978-83-8141-121-9, cena 24,99 zł, wiek 5+.

Katarzyna Miller – psycholożka, psychoterapeutka, felietonistka Zwierciadła, poetka, a teraz także pisarka dla dzieci.

 

MOC UCZUĆ. WSTYD

autor:  Katarzyna Miller
Ilustracje: Katarzyna Nowowiejska

Kategoria: Publikacje dla dzieci/  Edukacja/ Publikacje dla najmłodszych, książeczki obrazkowe i aktywizujące

O emocjach bez emocji, za to prosto i zabawnie. Nowa wspaniała seria książek dla dzieci napisana przez znaną psycholożkę. Główna bohaterka, chodzi do przedszkola i próbuje poradzić sobie z różnymi emocjami, które przeżywa każdego dnia. Ta sympatyczna rudowłosa dziewczynka to alter ego Kasi Miller. Dzięki niej psycholożka pokazuje, że emocje – te dobre i te złe – dotyczą każdego, są naturalne i w naturalny sposób można sobie z nimi poradzić.

s. 32, format 190 x 190 mm, opr. twarda, ISBN 978-83-8141-122-6, cena 24,99 zł, wiek 5+.

 

Duchy Greenglass House

autor:  Kate Milford
Przekład z j. angielskiego: Anna Anita Wicha
Projekt okładki: Maciej Szymanowicz

Kategoria: Publikacje dla dzieci i młodzieży, edukacja / Literatura dla dzieci i młodzieży/Fantasy

Witamy w magicznym świecie Greenglass House, gdzie trzynastoletni Milo spędza ferie w domu pełnym dziwnych postaci, które nie są tym, kim się wydają. Szalona opowieść zaczyna się, gdy zaledwie kilka dni przed Bożym Narodzeniem w drzwiach hotelu Greenglass House pojawiają się nowi goście. Kim są? To tajemnicza i nieco przerażająca grupa kolędników. Wszyscy są przyodziani w dziwaczne kostiumy pokryte dzwonkami, ostrokrzewem i jemiołą oraz noszą ze sobą upiorną zwierzęcą czaszkę. Od tej chwili w hotelu zaczynają dziać się nieoczekiwane rzeczy. Sprzątanie komina kończy się katastrofą, jeden z gości zostaje otruty, a dwoje innych pada ofiarą niewidzialnego napastnika. Wydaje się niemożliwe, aby to był zbieg okoliczności. Poza tym w Greenglass House grasuje złodziej.

Książka z pewnością zachwyci każdego – ta inteligentna, trzymająca w napięciu opowieść oferuje bowiem całą gamę przyjaznych duchów, nadprzyrodzonych sił, niezapomnianych postaci, a wszystko to osadzone w nieco upiornej i zagadkowej atmosferze.

s. 480, format 140 x 210 mm, opr. twarda, ISBN 978-83-8141-120-2, cena 39,90 zł, wiek 9+, tytuł oryginalny Ghosts of Greenglass House

 

Zagadka Hotelu Winterhouse

autor:  Ben Gutterson
Przekład z jęz. angielskiego: Maciej Nowak–Kreyer

Kategoria: Publikacje dla dzieci i młodzieży, edukacja / Literatura dla dzieci i młodzieży/ Beletrystyka

Niebezpieczeństwo i intryga po raz kolejny łączą się w tajemniczym hotelu Winterhouse.

W Winterhouse zapanowała wiosna, a Elizabeth w swoim nowym domu wpadła w radosny nastrój. Niestety, zarówno ona jak i i Freddie zostają ponownie wciągnięci w złowieszczą zasadzkę. Goście w hotelu dziwnie się zachowują, a moce Elżbiety zaczynają objawiać się w zupełnie nowych, czasami przerażających sytuacjach. Gdy tajemnicze siły wstrząsają fundamentami Winterhouse, Elizabeth znowu słyszy wołanie… Gracelli Winters.

Odkrycie przez Elizabeth książki zawierającej starożytne rytuały prowadzi do niebezpiecznego finału: ktoś w hotelu próbuje pomóc Gracelli ponownie powstać. Czy Elizabeth i Freddie mogą raz na zawsze ochronić Winterhouse?

s. 384, format 145 x 203 mm, opr. twarda, ISBN 978-83-8141-123-3, cena 39,90 zł, wiek 9+, tytuł oryginalny Winterhouse and the Midnight Puzzle

Źródło: wyd. Dwukropek