Piątek, 31 marca 2023

“To już oficjalne – wkrótce Allegro pojawi się w Czechach! Allegro․cz udostępnimy jeszcze w tej połowie roku” – zapowiada platforma w komunikacie dla sprzedawców.

“Do otwarcia nowego czeskiego rynku przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu. Możesz już między innymi korzystać z wygodnych i atrakcyjnych metod dostawy za granicę i oferować swoje produkty kupującym z wielu krajów” – czytamy.

Kupujący z Czech na Allegro.cz znajdą “swoje ulubione metody płatności w koronach czeskich, dostawy od zaufanych przewoźników i wygodny interfejs po czesku. Dzięki temu Twoje oferty zobaczy jeszcze więcej potencjalnych klientów”.

Jak wskazano, Czechy są jednym z najszybciej rozwijających się rynków e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2021 roku aż 51 proc. mieszkańców Czech kupiło online co najmniej jeden produkt. W 2021 roku czeskie sklepy internetowe sprzedały produkty o łącznej wartości 8,6 mld euro. Czechy mają 10,6 mln mieszkańców, którzy mogą robić zakupy w ponad 50 tys. sklepów internetowych, a średnia wartość zamówienia złożonego przez czeskiego klienta to 1510 koron czeskich, czyli około 297 zł.

Sprzedawcy Allegro nie muszą zakładać nowego konta ani ponownie wystawiać swoich ofert. Wystarczy jedynie udostępnić dostawę do Czech.

“Chcemy, aby w przyszłości Allegro stało się najczęściej wybieraną platformą zakupową klientów w Europie Środkowo-Wschodniej” – pisze polski gigant e-handlu.

 

Podaj dalej
Autor: ET