środa, 13 listopada 2002
Książka Szkolna Na wniosek zarządu spółki z dnia 19 września br. Sąd Rejonowy Wydział Gospodarczy w Kielcach wydał 1 października postanowienie o otwarciu postępowania układowego. Postanowienie sądu określa termin zgłaszania wierzytelności, do dnia 22 listopada br. Wyjaśnienie przyczyn decyzji spółki przekazaliśmy wierzycielom w piśmie z dnia 23 października. Następnie pismem z dnia 28 października zarząd przedstawił kolejne opinie i informacje o sytuacji spółki (najistotniejsze fragmenty obu listów publikujemy poniżej). *** Pogarszająca się sytuacja naszej spółki, przy negatywnym stanowisku WSiP S.A. postawiła przed nami problem likwidacji, a nawet ogłoszenia upadłości. Pragnąc zapewnić możliwość odzyskania przez Państwa jak największej kwoty wierzytelności, zdecydowaliśmy się na złożenie wniosku o otwarcie postępowania układowego. Dodatkowym uzasadnieniem takiego działania było wypowiedzenie umowy kredytowej, przejęcie przez bank finansujący majątku spółki, stanowiącego zabezpieczenie zaciągniętych kredytów. Dramatycznie skomplikowało to sytuację spółki, której działalność obecnie nadzoruje bank. Mamy nadzieję, że przyjmiecie podjęte przez nas działania ze zrozumieniem, gdyż mogą dotyczyć każdego. Wynikają one z poczucia odpowiedzialności za straty na jakie Państwa naraziliśmy. Państwa zgoda na układ umożliwi nam dalszą działalność i stworzy perspektywę wyjścia z trudnej sytuacji finansowej. Niezależnie od działań mających na celu ograniczenie kosztów i poprawę efektywności działania podjęliśmy, rozmowy z bankiem finansującym, co winno zaowocować porozumieniem co do warunków i formy spłaty zobowiązań kredytowych. Mamy nadzieję, że przedstawione propozycje spotkają się z Państwa zrozumieniem owocującym zgodą na proponowane warunki układu oraz dalszą współpracę z naszą spółką. Pragniemy zapewnić Państwa o terminowych spłatach wszystkich bieżących zobowiązań, które powstaną już po …
Wyświetlono 25% materiału - 241 słów. Całość materiału zawiera 967 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się