Piątek, 17 marca 2023

Nagrodę specjalną Pióro Nadziei za całokształt twórczości w organizowanym przez Stowarzyszenie Amnesty International konkursie otrzymał Wojciech Jagielski. To wyróżnienie dla dziennikarzy i dziennikarek, twórców i twórczyń kultury, którzy swoją pracą wzmacniają prawa człowieka.

“Dorobek Wojciecha Jagielskiego i jego praca dla praw człowieka są godne podziwu. Jego teksty, które przybliżają postać Innego, walczą ze stereotypizacją i takim uproszczeniem rzeczywistości, by pasowała do naszych wyobrażeń. Wkład Wojciecha Jagielskiego w rozumienie praw człowieka jest nie do przecenienia. To teksty o innych kulturach, ale także teksty głęboko ludzkie” – komentuje Anna Błaszczak-Banasiak, dyrektorka Amnesty Polska.

Nagrodę specjalną przyznano również Andrzejowi Poczobutowi za niezłomność pracy na rzecz praw człowieka.

Nagrodę Pióro Nadziei otrzymała Agnieszka Jędrzejczyk, dziennikarka OKO.press.

Wieczór wręczenia nagród Pióro Nadziei odbył się 16 marca w Warszawie.

O werdykcie decydowało jury w składzie: Anna Błaszczak-Banasiak, dyrektorka Amnesty International Polska, Mikołaj Pietrzak, członek rady programowej Stowarzyszenia, Ewa Siedlecka, dziennikarka i laureatka nagrody specjalnej Pióro Nadziei oraz Szymon Opryszek, reporter, laureat Pióra Nadziei 2021.

Podaj dalej
Autor: ET