Czwartek, 6 października 2022

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wygłosi przemówienie do uczestników Targów Książki we Frankfurcie. Wydarzenie zaplanowano 20 października o godz. 12.30 w dużym audytorium centrum kongresowego Messe Frankfurt, zwanym Harmonie Hall.

Obowiązują zapisy. Rejestracji na wydarzenie należy dokonać do 15 października na adres info@fep-fee.eu.

Wystąpienie przygotowane jest we współpracy z Federacją Wydawców Europejskich (FEP) i Börsenverein des Deutschen Buchhandels (niemieckim stowarzyszeniem wydawców i księgarzy).

Wśród wielu wydarzeń zaplanowanych na frankfurckich targóach jest również program “Focus on Ukraine”. Ukraińscy wydawcy zaprezentują swoją ofertę na stoisku zbiorczym o powierzchni 100 mkw. (w tym scena) w hali 4.0 B114.

Gośćmi targów będą m.in. Serhij Żadan i Andriej Kurkow.

Frankfurter Buchmesse GmbH, organizator Targów Książki we Frankfurcie, zorganizował także specjalne wydarzenie skierowane do wydawców, redaktorów i agentów literackich z Ukrainy i krajów sąsiednich, które sfinansowało niemieckie Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Wśród uczestników Programu Specjalnego, obok wydawców z Ukrainy, wzięli udział także przedstawiciele branży wydawniczej z Armenii, Czech, Gruzji, Kazachstanu, Rumunii, Słowacji

Polskę reprezentowały: Ewa Bolińska-Gostkowska z wydawnictwa Znak i Justyna Karpińska z wydawnictwa Dwie Siostry.

Podaj dalej
Autor: ET