środa, 10 maja 2023

Cyfrowa Kancelaria to nowy projekt Naczelnej Rady Adwokackiej realizujący kluczową misję digitalizacji adwokatury. Partnerem technologicznym projektu został Wolters Kluwer Legal & Regulatory (LR) w Polsce – światowy lider w dziedzinie informacji, oprogramowania i usług dla profesjonalistów z branży prawniczej.

9 maja w siedzibie Naczelnej Rady Adwokackiej prezes Naczelnej Rady Adwokackiej Przemysław Rosati oraz prezes Wolters Kluwer Polska Włodzimierz Albin podpisali umowę, która pozwoli Naczelnej Radzie Adwokackiej zrealizować założenie cyfryzacji praktyki adwokackiej. Na mocy zawartej umowy Adwokatura Polska już niebawem będzie mogła zaoferować adwokatom i adwokatkom innowacyjną aplikację do prowadzenia kancelarii. Dostawcą technologicznym tego rozwiązania będzie Wolters Kluwer Polska.

Wolters Kluwer (EURONEXT: WKL) to globalny lider w dziedzinie informacji, oprogramowania oraz usług dla specjalistów w obszarach: ochrony zdrowia, podatków i księgowości, prawa, compliance i ESG. Wspiera swoich klientów w podejmowaniu kluczowych decyzji każdego dnia, dostarczając im eksperckie rozwiązania, które łączą specjalistyczną wiedzę z zaawansowaną technologią. Przychody Wolters Kluwer w 2022 roku wyniosły 5,5 mld euro. Grupa obsługuje klientów w ponad 180 krajach, prowadzi działalność w ponad 40 krajach i zatrudnia około 20 000 osób na całym świecie. Siedziba firmy znajduje się w Alphen aan den Rijn, w Holandii.

Podaj dalej
Autor: ET