środa, 13 września 2017
„Steve Case to prawdziwy wizjoner, który już przed laty przewidział ruchy tektoniczne, do których dojdzie w naszym społeczeństwie. W swojej książce »Trzecia fala« wyjaśnia przywódcom, jakie decyzje zapewnią im sukces w coraz bardziej niepewnej przyszłości” Alvin i Heidi Toffler, autorzy wcześniejszej „Trzeciej fali” (1980) Steve Case „TRZECIA FALA. Wizja gospodarki przyszłości” „The Third Wave. An Entrepreneur’s Vision of the Future” Przedmowa Walter Isaacson Przekład Anna Dorota Kamińska Premiera polskiego wydania: 18 września 2017 Steve Case jeden z najzdolniejszych przedsiębiorców, który uczynił Internet częścią codziennego życia – przedstawia nam swoją wizję przyszłości. Odwołując się do swego wieloletniego doświadczenia jako pioniera w dziedzinie przedsiębiorczości oraz inwestowania, Case oświadcza, że wkraczamy w nową erę. Bo oto nadchodzi trzecia fala internetu, która radykalnie zmieni najważniejsze gałęzie gospodarki i doprowadzi do odrodzenia przedsiębiorczości. Książka ma dwie, może nawet trzy, warstwy. Pierwsza to opowieść o jego życiu – od studiów poprzez założenie AOL i rozwój tej korporacji, poprzez jej fuzję z Time Warner aż po dzień dzisiejszy i pracę w fundacji na rzecz wsparcia innych przedsiębiorców. Druga warstwa to sformułowanie tezy, że czeka nas obecnie trzecia fala w rozwoju Internetu. To oczywiście świadome i jasno podkreślone nawiązanie do głośnej (popularnej też w Polsce) książki Tofflera, która autora zafascynowała już w latach studenckich. Tak więc pierwsza fala to budowa technicznych podstaw Internetu, druga to rozwój licznych aplikacji i doprowadzenie do mobilności usług. W trakcie drugiej fali takie firmy jak Google czy Facebook wyposażyły Internet w nowe możliwości wyszukiwania informacji i budowy sieci kontaktów, a takie aplikacje, jak Snapchat czy Instagram, umożliwiły błyskawiczny sukces smartfonowej rewolucji. Trzecia polegać ma podłączaniu do Internetu wszystkiego (Internet Wszystkiego tym określeniem posługuje się Case) i oznacza zasadniczą zmianę nie tyle w samym Internecie, co w gospodarce i relacjach społecznych. Rady dla przedsiębiorców, którzy będą funkcjonować w ramach trzeciej fali, to ważna i istotna część książki. Nie brak tu nawet szczegółowych zaleceń dotyczących np. możliwości działania w opiece zdrowotnej czy edukacji. Wreszcie ostatnia warstwa to rady i zalecenia dotyczące roli instytucji rządowych w rozwoju nowoczesnej gospodarki i społeczeństwa. Steve Case to wielka postać amerykańskiej i światowej gospodarki, o znaczeniu porównywalnym z bardziej w Polsce znanymi Jobem czy Gatesem. Historia AOL przynosi wiele atrakcyjnych informacji, w tym opisy niełatwych relacji z innymi potężnymi firmami (Microsoft, Google, Time Warner i in.). Dzieło życia Case’a, jakim była fuzja dwóch gigantów, nie dało szybko …
Wyświetlono 25% materiału - 387 słów. Całość materiału zawiera 1548 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się