Czwartek, 16 kwietnia 2020
Wyrok dla księgarni przy ul. Świętokrzyskiej 14?
W trakcie pandemii podjęto już wiele kroków dla wsparcia biznesu. Jednak nie wszyscy wykazują zrozumienie sytuacji. Z problemami boryka się jedna z najbardziej znanych księgarni w Warszawie – dawna Główna Księgarnia Techniczna przy ul. Świętokrzyskiej 14. Jak informuje Katarzyna Bednarczykówna w artykule zatytułowanym „Koronawirus jak wyrok dla księgarni” zamieszczonym w „Gazecie Stołecznej” z 15 kwietnia, lokal księgarni „nie jest własnością miasta, ale ratusz zarządza nim w imieniu skarbu państwa”. Dalej czytamy, że prowadzący księgarnię Tomasz Madejski złożył wniosek o obniżenie czynszu, ale dostał wezwanie do zapłaty za kwiecień bez żadnych ulg. „To dla księgarni wyrok śmierci”, pisze autorka artykułu. Cytowany w artykule Tomasz Madejski mówi: „słyszeliśmy deklaracje prezydenta Rafała Trzaskowskiego o pomocy dla najemców miejskich lokali. Okazało się, że ulgi w czynszu, owszem, będą, ale tylko dla lokali wynajmowanych od zakładów gospodarowania nieruchomościami. Nasze nieszczęście polega na tym, że księgarnia znajduje się w budynku administrowanym przez Zarząd Mienia Skarbu Państwa. O nas w zarządzeniu prezydenta Trzaskowskiego zapomniano?”. I jeszcze: „Dostaliśmy fakturę za kwiecień w pełnej kwocie, wraz z pouczeniem o odsetkach, jeśli nie zapłacimy w terminie. To nas …
Wyświetlono 25% materiału - 178 słów. Całość materiału zawiera 712 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się