środa, 18 lutego 2004
12 grudnia w siedzibie SKP w Klubie Księgarza spotkania trwały od południa do wieczora. Najważniejsze były dwa: pierwszy temat to okrągły stół księgarsko-wydawniczy, planowany na 19 lutego; drugi - pt. "Harry Poter i zakon księgarzy" - dotyczył dystrybucji piątego tomu Harry Pottera. Gościem księgarzy był Bronisław Kledzik z wydawnictwa Media Rodzina. *** Na spotkaniu reprezentowane były: Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Księgarzy (Jerzy Mechliński, Elżbieta Skorupska), SKP (Tadeusz Żochowski, Czesław Apiecionek Halina Tymoszczuk), Porozumienie Księgarzy Ziemi Łódzkiej (Benedykt Wandachowicz) i Izba Księgarzy we Wrocławiu (Krzysztof Zaremba). Nie było Michała Brzozowskiego, autora oświadczenia stanowiska Sekcji Księgarskiej PIK. Oświadczenie to - zawierające adnotację "Powyższe stanowisko należy traktować jako wyjściowy materiał do dyskusji, przygotowany na obrady okrągłego stołu dotyczącego dystrybucji książki szkolnej" - zostało w kilku miejscach zmienione. Zebrani księgarze uznali, że cały akapit dotyczący sprzedaży bezpośredniej należy wykreślić. Druga poprawka dotyczyła faktoringu i poprzedzona była długą dyskusją. Można było wyodrębnić trzy stanowiska. Pierwsze - w ogóle nie powinno wspominać się o faktoringu - jest to rozwiązanie: a) nierozpoznane; b) godzące w najbiedniejszych księgarzy; c) znajdujące wielu krytyków - m.in. Domy Książki. Po drugie - należy koniecznie wskazać na faktoring, bo jeśli nie faktoring to co? Jest to najlepsze rozwiązanie prowadzące do uszczelnienia rynku. Po trzecie - można wspomnieć o faktoringu jako o jednym ze sposobów na poprawę sytuacji na rynku. Przeważyło to trzecie zdanie. Tadeusz Żochowski, stwierdził, że faktoring należy traktować jako jedną z metod, a na pewno w oficjalnym stanowisku księgarzy nie powinny występować żadne nazwy, nie należy wskazywać na żaden konkretny system. Do tego dodał, że tak faktycznie to o …
Wyświetlono 25% materiału - 257 słów. Całość materiału zawiera 1029 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się