Poniedziałek, 1 marca 2004
Po 6 proc. spadku w roku 2002, notowania amerykańskich wydawnictw i sieci księgarskich na nowojorskiej giełdzie znacząco wzrosły - aż o 26,3 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Było to o jeden punkt więcej od stosunkowo dużego wzrostu całego sektora produkcyjnego notowanego na giełdzie w 2003 roku. Ceny akcji 15 firm z branży wydawniczo-księgarskiej wzrosły, a tylko 6 zmalały. Jedna z firm - Milbrook Press - przestała być notowana na nowojorskiej giełdzie. Zwycięzcą roku został Amazon.com, którego cena akcji poszybowała w górę o 178,6 proc. dochodząc do 52,62 USD w momencie zamknięcia roku 2003. Przez pierwsze 9 miesięcy roku ten internetowy sprzedawca miał solidne wyniki finansowe i wszystko wskazywało, że czwarty kwartał będzie najmocniejszym okresem w historii firmy. Trzy inne firmy notowane na giełdzie również osiągnęły ponad 100 proc. wzrosty w ciągu roku. Cena akcji Barnesandnoble.com wzrosła w ciągu roku o 154,8 proc. osiągając wartość 2,93 USD, o 43 centy powyżej ceny, którą Barnes …
Wyświetlono 25% materiału - 154 słów. Całość materiału zawiera 619 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się