Piątek, 20 stycznia 2006
Opis z publikacji Łukasza Gołębiewskiego pt. "Rynek książki w Polsce. Edycja 2005"
Wydawnictwo C.H. Beck Sp. z o.o. 02 - 621 Warszawa, ul. Generała Zajączka 9 tel. (022) 337 76 00, fax (022) 337 76 01 http://www.beck.com.pl, e-mail redakcja@beck.pl W 2004 roku przychody wydawnictwa C.H. Beck wzrosły o 9 proc. – z 28,5 do 31,3 mln zł. Beck jest niekwestionowanym liderem wśród wydawców książek dla prawników, gdyż jego konkurenci znaczną część przychodów uzyskują dzięki sprzedaży produktów elektronicznych i wymiennokartkowych (w Becku produkty elektroniczne dały w 2004 roku 5,8 mln zł). Nakładem wydawnictwa ukazało się w 2004 roku 245 tytułów, przygotowano 111 pierwszych wydań. W 2003 roku zainwestowano we własny system elektronicznej informacji prawnej „Legalis”. Właśnie dzięki nowej ofercie elektronicznej udało się uzyskać tak znaczący wzrost przychodów w latach 2003 – 2004. „Legalis” ma być konkurencją dla produktów LexisNexis („Lex Polonica”) i PWP („Lex”). Znajdują się w nim komentarze i wyjaśnienia, wzory pism, teksty źródłowe i piśmiennictwo, ujednolicone przepisy oraz wyjaśnienia Ministerstwa Finansów. Każdy moduł działa także jako samodzielny program, dlatego można je dobierać w zależności od tematyki i potrzeb użytkownika. Po instalacji na twardym dysku wszystkie moduły tworzą spójną aplikację. Obecnie „Legalis” składa się z modułu podstawowego – baza aktów prawnych i orzecznictwo oraz z dziewięciu modułów tematycznych, m.in.: prawo pracy, podatki, KPA, KSH, KPC, KC. Dla osób prowadzących kancelarie prawne ukazał się dodatkowy moduł „Kancelaris”. Od kwietnia 2004 roku baza „Legalis” dostępna jest w wersji on - line i aktualizowana co dwa tygodnie, wersja na CD - ROM – raz w miesiącu. Wcześniej Beck nie miał mocnej oferty elektronicznej. Dopiero w 1998 roku zaczęto prace nad własną ofertą aktualizowanych baz elektronicznych – wówczas odkupiono od firmy Marka bazę „Orzecznictwo”, a w wydawnictwie powstał dział publikacji elektronicznych, który przygotowuje m.in. bazy orzecznictwa (orzeczeń Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego, Trybunału Konstytucyjnego i sądów apelacyjnych). Ponadto …
Wyświetlono 25% materiału - 292 słów. Całość materiału zawiera 1171 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się