Czwartek, 9 lutego 2023

Egmont, w odpowiedzi na duże zainteresowanie polskich czytelników, po latach wraca do wydawania mangi. Tym razem wydawnictwo stawia na mangi oparte na znanych markach popkulturowych.

Projekt Egmont Manga będzie się koncentrował przede wszystkim na mangach licencyjnych. Mangi będą wydawane w miękkiej oprawie z obwolutą, w formacie 148×210.

Właśnie ukazują się pierwsze tomy dwóch serii na licencji The Walt Disney Company: „Samuraj i Stich” oraz „Star Wars. Leia”.

„Samuraj i Stich” to manga o niebieskim przybyszu z kosmosu, znanym z filmu animowanego “Lilo i Stich”. Autorem serii jest Hiroto Wada, japoński scenarzysta i rysownik.

„Star Wars. Leia. Trzy wyzwania księżniczki” to manga z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Scenariusz serii napisała Claudia Gray. To pseudonim Amy Vincent, autorki wielu powieści dla młodzieży, w tym „Leia”, „Princess of Alderaan”, serii „Evernight”, trylogii „Firebird” i „Constellation”. W dorobku ma również historie z uniwersum Star Wars: „Mistrz i uczeń”, „Wielka Republika: Gasnąca gwiazda”, „Wielka Republika: W ciemność”. Rysunki stworzył japoński twórca Haruichi.

W marcu ukaże się pierwszy tom mangi na podstawie gry wideo Assassin’s Creed Chronicles: China firmy Ubisoft, przedstawiającej burzliwe losy nieustraszonej asasynki Shao Jun: „Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun. Chiny”. Autorką serii jest Minoji Kurata – japońska scenarzystka komiksowa i rysowniczka.

Na kwiecień planowany jest początek serii „Star Wars. Wielka Republika. Na skraju równowagi”.

Podaj dalej
Autor: ET