Czwartek, 5 marca 2020

Obszerne fragmenty audiobooków, rozmowy z pisarzami, specjalne audycje – Wydawnictwo Literackie wystartowało z własnym kanałem na popularnej platformie Spotify. Słuchacze i miłośnicy książek będą mogli w ten sposób poznawać aktualną ofertę krakowskiej oficyny.

„To kolejny kierunek naszej promocyjnej aktywności – mówi Marcin Baniak, Dyrektor Działu Promocji. Podcasty cieszą się coraz większą popularnością, to samo dotyczy audiobooków, których w ofercie Wydawnictwa Literackiego przybywa. Obecność w takich mediach jak Spotify to dotarcie do nowych czytelników, a właściwie słuchaczy. Pierwsze wnioski są bardzo optymistyczne. Na razie udostępniliśmy do słuchania kilka popularnych audiobooków, ale myślę, że z czasem będziemy produkować także inne formy, np. rozmowy z pisarzami”.

Po wejściu na kanał Wydawnictwa Literackiego w Spotify użytkownicy mogą dziś posłuchać m.in. takich audiobooków jak”Bieguni” Olgi Tokarczuk, „Król” Szczepana Twardocha i „Homo deus” Yuvala Noaha Harariego. Najnowsze produkcje reprezentują „Katedra” Jacka Dukaja i „Mroczny świt” Klaudiusza Szymańczaka.

Warto dodać, że Wydawnictwo Literackie już 8 lat temu uruchomiło projekt o nazwie „Radio WL” na platformie Soundcloud. Działania na Spotify to rozwinięcie aktywności w sferze podcastów.

Kanał WL na Spotify: https://open.spotify.com/show/2JjyfJsO7qgQuX0norYGDE?fbclid=IwAR3gkihedsETD5sxfl3Si3pQr5qBHokMzxKkqrxDOjX1lrq7SMHDEcJupks

 

Podaj dalej