Poniedziałek, 30 stycznia 2023
Nad przekładem pracowało pięciu tłumaczy

Premiera polskiego wydania książki księcia Harry’ego “Ten drugi” (ang. “Spare”) zostanie przyspieszona. Czytelnicy będą mogli kupić biografię przetłumaczoną na język polski już 22 lutego. Decyzja wydawnictwa to odpowiedź na ogromne zainteresowanie czytelników.

Początkowa premiera głośnej autobiografii księcia Harry’ego “Ten drugi” była zaplanowana na 8 marca.

Wydawnictwo Marginesy poinformowało, że książka będzie dostępna jednak dwa tygodnie wcześniej, czyli 22 lutego – donosi “Gazeta Wyborcza”.

– O wcześniejszej o dwa tygodnie premierze książki “Ten drugi” księcia Harry’ego zadecydowały potrzeba rynkowa i wielka presja ze strony czytelników – powiedziała Magdalena Śniecińska z wydawnictwa Marginesy w rozmowie z “GW”.

Jak zdradziła, nad książką pracowało pięciu tłumaczy, bo tekst jest bardzo obszerny. “Zrobili to szybciej, niż się spodziewaliśmy, drukarnia też zdążyła wydrukować książkę z przyśpieszeniem, uznaliśmy więc, że nie będziemy czekać z jej premierą do marca” – dodała Śniecińska.

Przypomnijmy, że premiera “Tego drugiego” w języku angielskim odbyła się 10 stycznia. Już wtedy Księga Rekordów Guinnessa ogłosiła autobiografię najszybciej sprzedającą się książka non-fiction wszech czasów. Tylko w dniu premiery wyprzedano 1,43 mln egzemplarzy.

Jak podsumowało Wydawnictwo Penguin Random House, w pierwszym tygodniu czytelnicy na całym świecie kupili 3,2 mln egzemplarzy “Tego drugiego”, z czego 1,6 mln w Stanach Zjednoczonych, a 800 tys. w Wielkiej Brytanii – informuje “Gazeta Wyborcza”. Czy polska wersja biografii księcia Harry’ego też pobije rekord?

 

Podaj dalej
Autor: ET