środa, 18 stycznia 2006
Opis z publikacji Łukasza Gołębiewskiego pt. "Rynek książki w Polsce. Edycja 2005"
Wydawnictwo Nowa Era Sp. z o.o. 02 - 305 Warszawa, ul. Aleje Jerozolimskie 146d tel. (022) 570 25 80, fax (022) 570 25 81 http://www.nowaera.com.pl, e-mail nowaera@nowaera.com.pl W 2003 roku Nowa Era zwiększyła przychody o 8 proc., podczas gdy inni wydawcy edukacyjni albo notowali spadki, albo co najwyżej utrzymali poziom sprzed roku. Przychody wzrosły z 82,2 do 88,7 mln zł. Udział w rynku edukacyjnym Nowej Ery wzrósł z 12,6 do 13,9 proc. W sierpniu 2003 roku właściciele Nowej Ery zakupili za ponad 7,6 mln zł od giełdowego Polskiego Przedsiębiorstwa Wydawnictw Kartograficznych pełną ofertę kartografii szkolnej oraz podręczniki m.in. do historii i geografii (ogółem ok. 120 tytułów). Tym samym Nowa Era stała się największym w Polsce wydawcą atlasów i map szkolnych. Niezwykle ważny w historii Nowej Ery był rok 2002. Dzięki fuzji z wydawnictwem Arka obroty firmy wzrosły o 66 proc. i tym samym Nowa Era stała się niekwestionowanym liderem wśród prywatnych wydawnictw edukacyjnych. Przejęcie Arki było pierwszym znaczącym ruchem konsolidacyjnym na rynku książki szkolnej. O planach połączenia obydwu spółek słychać było od kilku lat, co o tyle naturalne, że obydwie były powiązane rodzinnie – prowadziło je rodzeństwo – Mariusz Koper (Nowa Era) i jego siostra Roma Koper (Arka). Arka koncentrowała się na wydawaniu podręczników do przedmiotów humanistycznych, miała bardzo silną pozycję zwłaszcza w nauczaniu historii i języka polskiego, zaś domeną Nowej Ery były przedmioty przyrodnicze. Od początku zakładaliśmy, że firmy kiedyś się połączą, choć był czas, że ze sobą konkurowaliśmy w poszczególnych przedmiotach – mówi Mariusz Koper. Fuzja wzmocniła ofertę Nowej Ery, choć z kontynuowania niektórych podręczników trzeba było zrezygnować (np. z nauczania zintegrowanego Arki) po to, by nie dublować podobnych serii. Po połączeniu Mariusz Koper zachował 65 proc. udziałów w Nowej Erze, zaś 35 proc. objęła Roma Koper wraz z mężem Lechosławem Kaczmarkiem. Przejęcie Arki i kartografii szkolnej PPWK to najbardziej spektakularne …
Wyświetlono 25% materiału - 303 słów. Całość materiału zawiera 1214 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się