Piątek, 30 sierpnia 2013
Sukces polskiego historyka
Książka prof. Jana M. Piskorskiego „Wygnańcy. Przesiedlenia i uchodźcy w dwudziestowiecznej Europie“ (PIW 2010 i wznowienie 2011) ukazała się teraz w niemieckim przekładzie pod tytułem „Die Verjagten. Flucht und Vertreibung im Europa des 20. Jahrhunderts” nakładem monachijskiej oficyny Siedler Verlag.  http://rynek-ksiazki.pl/szukaj/-wygnancy--w-niemczech_30890.html W Polsce książka była nagrodzona przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego oraz nominowana w 2011 roku do nagrody literackiej Fundacji Zielona Gęś im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego). Niemiecka wersja „Wygnańców”, której już pierwsze zdanie mówi o Szczecinie, ukazała się w monachijskim wydawnictwie Siedler Verlag, filii amerykańsko-brytyjskiego domu wydawniczego Random House, po fuzji z Penguinem największej witrynie wydawniczej świata. Siedler Verlag specjalizuje się w wysokonakładowej literaturze historycznej, pamiętnikach i reportażach dotyczących głównie europejskiego XX wieku. Ceni się tam połączenie rzetelności i dobrego pióra, w sumie książki, które trafiają do szerszego odbiorcy.  Książka ukazała …
Wyświetlono 25% materiału - 132 słów. Całość materiału zawiera 531 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki