środa, 28 listopada 2018
Promocja w Europie i obu Amerykach

Katolicka Agencja Informacyjna oraz Wydawnictwo Święty Wojciech zapraszają na prezentację książki „Siła powołania” – wywiad z papieżem Franciszkiem przeprowadzony przez Fernando Prado CMF, jaka odbędzie się w poniedziałek 3 grudnia o godz.12. w Centrum Medialne KAI przy Skwerze kard. S. Wyszyńskiego 9 (I piętro).

W prezentacji udział wezmą: s. Małgorzata Krupecka ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Jezusa Konającego, Józef Augustyn SI z Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie oraz Paweł Kozacki OP, prowincjał Polskiej Prowincji Dominikanów. Konferencję będzie prowadzić red. Tomasz Królak z KAI.
Jak czytamy w otrzymanym zaproszeniu, w poniedziałek 3 grudnia odbędzie się światowa premiera książki „Siła powołania” – wywiadu z papieżem Franciszkiem. Książka ukaże się tego dnia w kilkunastu krajach Europy i obu Ameryk, m.in. we Francji, Hiszpanii, Portugali, Polsce, Niemczech, we Włoszech, Brazylii, Argentynie, USA. Jest to szczera wypowiedź papieża-zakonnika o służbie dla Kościoła. Papież, pytany o życie konsekrowane – o źródła, z których czerpie ono swą siłę i swój sens, o trudy i wyzwania dnia dzisiejszego, a także o bliższą i dalszą przyszłość stanu zakonnego i duchownego – odpowiada szczerze i głęboko. Nie uchyla się przy tym od rozmowy na tematy trudne: mówi o klerykalizmie, o konfliktach, które są nieodłączną częścią każdej rzeczywistości, o pokusie aktywizmu, o triumfalizmie, ale też o potrzebie sięgania do źródeł, o pasji i zakochaniu w Jezusie. Podkreśla, że wszyscy musimy się nauczyć, jak ulepszać relacje wewnątrz Kościoła – to ważne nie tylko dla samego Kościoła, ale też dla jego relacji ze światem.
Organizatorzy spotkania proszą o przesłanie zgłoszeń o akredytację do godz. 18. w piątek 30 listopada na adres sekretariat@ekai.pl.

Podaj dalej
Autor: (fran)