Czwartek, 24 listopada 2022

W najbliższą niedzielę w Łodzi rozpocznie się XVI Festiwal Puls Literatury. „Wielka migracja” to hasło nawiązujące do roku romantyzmu polskiego, ale i sytuacji współczesnych uchodźców, które będzie tematem przewodnim.

Organizatorami wydarzenia są Dom Literatury w Łodzi i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich.

Na program złożą się spotkania, panele dyskusyjne, koncerty, wręczenie Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima oraz rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Jacka Bierezina na debiutancką książkę poetycką.

Główną atrakcją dla czytelników będzie z pewnością możliwość spotkania znanych i cenionych autorów – Joanny Bator, Filipa Zawady, Piotra Siemiona, Ewy Winnickiej, Ziemowita Szczerka. Wieczorami będzie można posłuchać koncertów offowych zespołów, m.in. Kirszenbaum – duetu łączącego folkowe i rockowe brzmienia z poetyckimi tekstami.

W dniu Jacka Bierezina – w sobotę 3 grudnia – na scenie wystąpią przedstawiciele łódzkiego środowiska literackiego oraz młodzi poeci z całej Polski. Autorzy przeczytają fragmenty swoich książek oraz porozmawiają o obecnych w nich motywach.

W czwartek, 1 grudnia, rozstrzygnięte zostaną konkursy poetyckie, m.in. konkurs Sułkowskiego oraz Zbigniewa Dominiaka, a następnie odbędzie się wyjątkowy jam session, podczas którego twórcy będą mogli zaprezentować swoje utwory do muzyki Marka Kądzieli.

Tegoroczny Puls Literatury odbędzie się w formule  hybrydowej – na żywo, w Domu Literatury w Łodzi (ul. Roosevelta 17) oraz online. Transmisje z wydarzeń dostępne będą na profilach facebookowych Pulsu Literatury oraz Domu Literatury w Łodzi, a także na kanale YouTube Domu Literatury w Łodzi.

Wszystkie wydarzenia z udziałem gości odbywają się w siedzibie Domu Literatury w Łodzi (ul. Roosevelta 17). Wyjątkiem jest Gala Nagrody im. Juliana Tuwima, która odbywa się w Monopolis (ul. Kopcińskiego 62 A) i wydarzenia towarzyszące na terenie OFF Piotrkowska i w Hali EXPO.

Pełen program wydarzenia odbywa się na stronie: http://pulsliteratury.pl/

Autor: W
Źródło: Pulsliteratury.pl, PAP