Piątek, 17 listopada 2023

Amazon Books ogłosił „Yellowface” autorstwa Rebeki F Kuang (The Borough Press) najlepszą książką roku w Wielkiej Brytanii.

Polskim wydawcą powieści – w przekładzie Grzegorza Komerskiego – jest Fabryka Słów.

Zwycięska książka opisywana jest jako mroczna satyra na branżę wydawniczą i publiczny dyskurs na temat reprezentacji Amerykanów pochodzenia azjatyckiego.

O tytuł najlepszej książki ubiegało się szereg książek beletrystycznych i non-fiction, w tym “The List” Yomi Adegoke (HarperCollins Publishers), “The Fraud” Zadie Smith (Hamish Hamilton) i “Ultra-Processed People” Chrisa Van Tullekena (Cornerstone Press).

Amazon Books po raz pierwszy wybrał najlepszą książkę roku w Wielkiej Brytanii, na wzór analogicznej nagrody w USA, która jest przyznawana od 2000 roku.

Zespół redakcyjny Amazon Books wybrał zwycięzcę spośród książek opublikowanych w 2023 roku, reprezentujących różnorodne gatunki i autorów. Ważne kryteria stanowiły także dane ze sprzedaży i recenzje klientów.

Rebecca F. Kuang skomentowała tak informację o przyznanej nagrodzie: “To zaszczyt, że ‘Yellowface’ została wybrana najlepszą książką roku Amazon UK. Uwielbiałam kształtować te postacie w ramach fabuły, która czerpie tak wiele inspiracji ze świata książek i doświadczenia autora, którego ostatecznym celem jest zawsze zabawianie czytelników”.

Amazon przyznał również niedawno doroczną nagrodę Kindle Storyteller Award dla “Forsaken Commander” autorstwa G J Ogdena, uznając ją za najlepszą samodzielnie wydaną książkę roku.

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: The Bookseller