Sobota, 1 lutego 2003
Współcześni twórcy strof poetyckich narzekają, że ich tomiki słabo "się sprzedają". Uważają, że ich wiersze są niechętnie przyjmowane do druku przez wydawców, a wydane, czasem dużym wysiłkiem, książki niedostatecznie eksponuje się na półkach księgarskich. Dodatkowym aspektem utrudniającym czytelnikom dostęp do poezji jest brak informacji i krytyki literackiej kształtującej gusty czytelników. Promowaniu poezji nie sprzyja także obecny system edukacji. W lekturach nadal dominują nazwiska poetów uznanych za klasyków: Kochanowski, Mickiewicz, Słowacki czy Staff. Poezję współczesną młodzież ma szansę poznać, jak Pani zdąży z programem albo uczyni to na własną rękę. Wówczas zachwyca się Wojaczkiem, Stachurą lub Kaczmarskim, bo o istnieniu innych nie ma pojęcia - niby skąd ma wiedzieć! Ale czy rzeczywiście jest aż tak źle? Czy przestaliśmy wydawać i czytać wiersze? Biblioteka Narodowa zarejestrowała, że w 2000 roku na 21647 wszystkich wydanych tytułów 958 stanowiły tomiki …
Wyświetlono 25% materiału - 136 słów. Całość materiału zawiera 545 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się