Piątek, 9 lutego 2024
Biblioteczka od Martela w Ośrodku Rehabilitacyjno-Leczniczym w Rafałówce

5 lutego w Ośrodku Rehabilitacyjno-Leczniczym w Rafałówce, dzięki staraniom Fundacji MARTEL i darczyńców, stanęła 17 biblioteczka w kształcie serca wypełniona książkowymi darami dla hospitalizowanych maluchów.

Wartościowe lektury mają umilić czas i zapewnić dobrą rozrywkę małym pacjentom, którzy będą mogli zabrać książkę czy kolorowankę i cieszyć się nią zarówno w szpitalu, jak i później, po powrocie do domu. Celem Fundacji MARTEL jest to, by pozycje wydawnicze zawsze kojarzyły się z dobrem, które to serce symbolizuje.

Jak podkreśla prezes organizacji, Stanisław Jędrysiak, książka to najlepszy powiernik każdego z nas i śmiało może konkurować z najnowszymi grami komputerowymi czy aplikacjami. W przeciwieństwie do nich nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych – wręcz przeciwnie – koi skołatane nerwy, pozwala znaleźć odpowiedzi na najbardziej dręczące pytania i kojarzy się z bezpieczeństwem.

Do tej pory martelowskie biblioteczki stanęły w kilkunastu miejscach, m.in. na Kaliskim Oddziale Dziecięcym oraz Oddziale Gastroenterologii Dziecięcej, a także na Oddziałach Dziecięcych w Lesznie, Sieradzu, Żorach czy w Ostrowie Wielkopolskim.

Więcej o fundacji: fundacjamartel.pl

 

Podaj dalej
Autor: Fundacja Martel