Wtorek, 8 czerwca 2004
Po 49. Międzynarodowych Targach Książki Za i przeciw ustawie Langa Pierwszego "branżowego" dnia 49. MTK odbyła się jedna z ciekawszych dyskusji branżowych. Poświęcono ją "Polskiemu projektowi ustawy o regulacji rynku książki", a zorganizowana była przez Instytut Książki i PIK. Dyskusję poprowadził Bogdan Szymanik, wielki zwolennik wprowadzenia rozwiązań na wzór francuski. Gościem spotkania był Jean Guy Boin - dyrektor Międzynarodowego Biura Wydawców Francuskich BIEF. W trwającej dwie godziny dyskusji - wreszcie prawdziwie ożywionej - uczestniczyło co najmniej 15 osób z kilkudziesięciu, które przybyły. Po wstępie Bogdana Szymanika, Jean Guy Boin przedstawił historię oraz zasady funkcjonowania ustawy Langa na rynku francuskim - w historycznym i jednocześnie unijnym kontekście. Należy podkreślić, że wg Jeana Guy Boin po wstąpieniu Polski do UE branża ma dwa wyjścia - albo regulację na poziomie ustawy, albo pozostawienie wszystkiego tak jak jest. Niedopuszczalne są jakiekolwiek ustalenia branżowe. Następnie Andrzej Nowakowski, który razem ze Zbigniewem Iwańskim z Rady PIK oraz Bogdanem Szymankiem zostali przedstawieni jako trzon grupy, która będzie nadzorować prace nad projektem polskiej ustawy, przeprosił za nie dostarczenie materiałów przygotowanych na dyskusję. Deklarował przekazanie ich po targach. Tu warto się zatrzymać, ponieważ do dziś ich nie otrzymaliśmy. A teza była następująca. Powinniśmy pracować nad tekstem polskiej ustawy niezależnie od tego, czy osiągnęliśmy środowiskowy konsensus, czy nie. Choćby z tego powodu, że lepiej pracować na konkretnym materiale niż czysto teoretycznie. Przy czym od MTK sytuacja nieco się zmieniła. Bogdan Szymanik po targach powiedział, iż sprawę będzie pilotować PIK. Dorota Malinowska-Grupińska tuż przed zamknięciem bieżącego numeru Biblioteki Analiz powiedziała, że prace są w toku i …
Wyświetlono 25% materiału - 255 słów. Całość materiału zawiera 1023 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się