Wtorek, 4 października 2022

4 listopada w w Międzynarodowym Centrum Kongresowym rozpoczną się Targi Książki w Katowicach. Wydarzenie organizowane przez Fundację Historia i Kultura będą okazją dla mieszkańców całej aglomeracji śląskiej do udziału we wspólnym czytelniczym święcie.

W czasie trzech targowych dni można będzie zapoznać się ze zróżnicowaną ofertą wydawców z całej Polski, książkowymi premierami i bestsellerami, można będzie znaleźć wszystkie gatunki literackie: literaturę piękną, faktu, popularnonaukową i naukową czy poradniki, albumy i komiksy.

Targom towarzyszyć będzie rozbudowany program wydarzeń, na dwóch scenach równolegle odbywać się będą spotkania z autorami, ciekawe warsztaty, dyskusje oraz atrakcje dla dzieci.

Wybrane spotkania będą transmitowane za pośrednictwem kanałów Fundacji Historia i Kultura w mediach społecznościowych.

Na ubiegłorocznej edycji Targów swoją ofertę przedstawiło przeszło 90 wystawców, odbyło się łącznie ponad 110 wydarzeń: rozmów z pisarzami oraz spotkań na scenach i w stoiskach. Wydarzenie odwiedziło blisko 15 tys. osób.

Współgospodarzem Targów było Miasto Katowice, Patronem Honorowym Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa, Patronem Merytorycznym Biblioteka Śląska, a Mecenasem Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Wstęp na Targi jest bezpłatny.

Program targów poznamy już wkrótce.

Patronat nad Jesiennymi Targami Książki sprawują:

 

Podaj dalej
Autor: ET