Czwartek, 14 grudnia 2023

Polacy coraz więcej kupują na raty. Aktualna sytuacja ekonomiczna wielu gospodarstw domowych skłania do robienia zakupów z odroczoną lub rozłożoną w czasie płatnością. Zmiany nie omijają również rynku księgarskiego. Tantis.pl jako jedna z największych księgarń internetowych w Polsce, we współpracy z PayU, liderem szybkich płatności, oferuje klientom możliwość rozłożenia zakupów m.in. na 5 nieoprocentowanych miesięcznych rat. 

Jak podaje BIK, w okresie od stycznia do września 2023 roku liczba transakcji w kategorii niskokwotowych kredytów ratalnych (do 1 tys. zł) wzrosła o 139,2% w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego.

– Jesteśmy w okresie przedświątecznym, wydatki w tym czasie w każdym domu są wysokie. Inflacja w tym roku też robi swoje. Dlatego uważamy, że opcja rozłożenia zakupów na raty, jaką oferujemy naszym klientom, będzie dla nich dużym ułatwieniem – mówi manager ds. e-commerce w tantis.pl Kamil Sosna. – Zakupy w tantis.pl można rozłożyć na raty już od kwoty 100 zł. – Standardowo próg, od którego możemy rozkładać płatności za zakupy w sklepach internetowych na raty jest wyższa, natomiast biorąc pod uwagę specyfikę naszej branży zdecydowaliśmy się na obniżenie tej kwoty. Natomiast z płatności odroczonej można skorzystać już od kwoty 1 zł – dodaje Sosna.

Sam proces płatności ratalnych został uproszczony do minimum. Wystarczy po wyborze sposobu płatności PayU w krótkim formularzu podać kilka podstawowych danych i poczekać na decyzję banku.

Badania pokazują, że najbardziej popularne płatności odroczone i ratalne stanowią już około 10% wszystkich płatności w e-commerce w Polsce. Prym wiodą tutaj kategorie elektronika, odzież/obuwie oraz dom i ogród. Ale wprowadzenie przez PayU nowego wariantu produktu ratalnego 5×0% umożliwiającego zakupy ratalne już od 100 zł spowodowało, że zakupy na raty pojawiły się także w branżach ‘nieoczywistych’ takich jak moda / uroda / kosmetyki, które do tej pory nie mogły ich udostępniać ze względu na zbyt niską średnią wartość koszyka zakupowego < 300 zł oraz w branży księgarskiej, gdzie cieszą się także coraz większą popularnością. W tantis.pl w tym roku takie metody stanowią już około 3%. płatności. Co odpowiada już kilkudziesięciu tysiącom zamówień.

– Wprowadzenie możliwości rozłożenia zakupów na nieoprocentowane raty wpisuje się w ideę naszej firmy, jaką jest ciągłe ułatwianie naszym klientom procesu zakupowego. Jestem przekonany, że tak jak to miało miejsce w sezonie podręcznikowym, ta metoda płatności będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem – dodaje Kamil Sosna.

tantis.pl to księgarnia internetowa z Bielska-Białej, która w tym roku świętuje swoje 16 urodziny. Od 16 lat dostarczamy do domów naszych klientów nie tylko książki, ale również zabawki, gry i artykuły papiernicze. W naszej ofercie znaleźć można ponad 200 000 produktów i liczba ta stale rośnie.  Dbamy o to, żeby zakupy u nas były przyjemnością. Wiemy, że dla naszych klientów liczy się nie tylko cena, ale również komfort zakupów i szybka wysyłka. Dobra księgarnia online to według nas nie tylko sklep, ale także ulubione miejsce w sieci, do którego się wraca. Dlatego znaleźć można u nas również recenzje książek a na naszym blogu artykuły na temat aktualnych trendów czytelniczych, książkowych bestsellerów i wiele innych.

Źródło: bik.pl

https://media.bik.pl/informacje-prasowe/822609/najnowsze-dane-o-sprzedazy-kredytow-w-polsce-newsletter-kredytowy-bik-wrzesien-2023-r

 

 

Podaj dalej
Autor: Tantis.pl