Piątek, 14 lutego 2020
Premiera 11 marca

Umiera ktoś bliski. Rozpada się nasz związek. Dowiadujemy się o chorobie. Tracimy pracę. Te i inne sytuacje mają wspólny mianownik: rozsypuje się nasz dotychczasowy świat.

W nowej książce ceniona psycholog Ewa Woydyłło pisze o stracie rozumianej bardzo szeroko. Pokazuje, jak radzić sobie z emocjami po traumie. Autorka przekonuje, że cierpienie należy oswajać, a po stracie określić się na nowo w dalszym życiu i uwierzyć, że szczęście jest możliwe. Odwołuje się do własnej biografii, osobistych doświadczeń utraty i skutecznych sposobów, które pomogły jej wyjść z trudności.

“Żal po stracie. Lekcje akceptacji” to książka, która pozwala odnaleźć się w nowej sytuacji oraz odzyskać spokój serca i umysłu.

No właśnie, skoro zdrady „nie da się zapomnieć”, skoro pozostawia ona „w sercu ranę na zawsze”, skoro zdradzona osoba czuje się „jak po śmierci kogoś bardzo kochanego”, to bez przesady można porównać towarzyszące jej odczucia do żałoby. Tych, co kochają, odkrycie zdrady pogrąża w najprawdziwszej żałobie — „jak po śmierci”. Chociaż przecież niby nikt nie umarł i można powiedzieć, że tak naprawdę nic się nie stało, a to, co się przeżywa, to „tylko” rozczarowanie, gniew, upokorzenie i utrata zaufania. A jednak… Może zdrada powoduje śmierć miłości? Albo przynajmniej śmierć złudzeń? Coś w każdym razie umiera, żałoba wydaje się zatem uzasadniona. Podobnie mówimy o śmierci marzeń albo nadziei.
(fragment książki)

Ewa Woydyłło – jako psycholog zajmuje się terapią osób uzależnionych oraz mających problemy z relacjami w rodzinie lub w miejscu pracy. W ramach Fundacji im. Stefana Batorego kieruje Regionalnym Programem Przeciwdziałania Uzależnieniom. Przyczyniła się do rozpowszechnienia w Polsce leczenia według tzw. modelu Minnesota, opartego na partnerstwie profesjonalistów z ruchem Anonimowych Alkoholików.

Pisze książki pełne wiary w nieskończone możliwości, jakie możemy w sobie odkryć, aby świadomie i z powodzeniem kierować swoim życiem.

Autorka m.in.: “Zaproszenie do życia”, “Wyzdrowieć z uzależnienia”, “Sekrety kobiet”, “My – rodzice dorosłych dzieci”, “W zgodzie ze sobą”, “Podnieś głowę”, “Rak duszy. O alkoholizmie”, “Buty szczęścia”.

Za książkę “Rak duszy” została nagrodzona przez czytelników „Charakterów” Nagrodą Teofrasta.

 

Ewa Woydyłło

Żal po stracie. Lekcje akceptacji

Premiera: 11 marca 2020 r.

Autor: Wydawnictwo Literackie