Czwartek, 23 listopada 2017
Wspaniały przekład Małgorzaty Łukasiewicz
Nakładem wydawnictwa Ossolineum ukazały się „Zapiski z domu wariatów” Christine Lavant. Jak napisała Justyna Sobolewska w „Polityce” z 30 października , „co pewien czas docierają do nas literackie perły z przeszłości – takie są ‘Zapiski’ austriackiej pisarki Christine Lavant (pseudonim Christine Thonhauser, która urodziła się w dolinie Lavant jako dziewiąte dziecko górnika). Tej książki nie chciała publikować, zamierzała ją zniszczyć i długo nie wiedziano o jej istnieniu. Jej publikacja w 2001 roku, wiele lat po śmierci pisarki, była wydarzeniem. Sama Lavant za życia zyskała sławę jako poetka – cenili ją Bernhard i Jelinek – i od jej śmierci w 1973 roku ta sława ciągle rośnie. ‘Zapiski…’ powstały po jej pobycie w szpitalu psychiatrycznym w Klagenfurcie w 1935 roku, dokąd trafiła po próbie samobójczej. Ale nie jest to po prostu dziennik pobytu na oddziale. To starannie skomponowany tekst, który (u nas w świetnym przekładzie Małgorzaty Łukasiewicz) ma swoją melodię” Jest to kolejne wielkie osiągnięcie literackie Małgorzata Łukasiewicz, która nie tylko …
Wyświetlono 25% materiału - 159 słów. Całość materiału zawiera 636 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się