środa, 12 czerwca 2024
Pod naszym patronatem

Druga edycja Festiwalu Literatury Azjatyckiej odbędzie się w dniach 14-17 listopada w Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka w Warszawie. Festiwal ma na celu promocję literatury pięknej autorstwa pisarzy pochodzenia azjatyckiego, a także literatury faktu, książek dla dzieci i młodzieży, komiksów czy fantastyki, oraz publikacji naukowych i popularyzatorskich związanych z tematyką azjatycką.

Festiwal rozpocznie się 14 listopada wydarzeniem scenicznym opartym na performatywnym czytaniu opowiadania japońskiego noblisty z dziedziny literatury Yasunariego Kawabaty pt. “Śpiące piękności”. Jest to spektakl w reżyserii Joanny Grabowieckiej stworzony specjalnie z myślą o inauguracji Festiwalu Literatury Azjatyckiej. Obsadzeni w nim zostaną wybitni polscy aktorzy teatralni. Wydarzenie otwierające Festiwal współorganizowane jest z Fundacją DAR Sztuki.

Ważnym elementem wydarzenia będzie także bogata oferta prelekcji i paneli dyskusyjnych skierowanych do szerokiego grona odbiorców realizowana w dniach 16-17 listopada. W tym samym czasie odbędzie się również część targowa Festiwalu.

Obecnie trwa przyjmowane zgłoszeń do udziału w 2. edycji Festiwalu Literatury Azjatyckiej.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia wydawców i księgarzy do 16 września.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej Muzeum: https://www.muzeumazji.pl/…/2-edycja-festiwalu…/

Patronat medialny nad Festiwalem sprawują:

Podaj dalej
Autor: ET