Czwartek, 1 lutego 2024
Ponownie w Europejskim Centrum Solidarności

Organizatorzy Gdańskich Targów Książki informują, że tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 13-15 września. Targi, jak w roku ubiegłym, odbędą się w Europejskim Centrum Solidarności przy pI. Solidarności 1 w Gdańsku.

Organizatorem Gdańskich Targów Książki jest spółka Jednostka Kultury z Gdańska, a współorganizatorami: Miasto Gdańsk, Europejskie Centrum Solidarności oraz AmberExpo. W ubiegłym roku wydarzenie było dofinansowane przez Miasto Gdańsk.

W skład zespołu organizacyjnego wchodzą: Magdalena Kalisz, prezeska zarządu, Paweł Szopowski, dyrektor organizacyjny, Ewa Kiełsznia, koordynatorka organizacyjna targów, oraz Przemysław Czaja, koordynator programowy, który jest dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu, wcześniej był związany z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku. Pełnił również funkcję rzecznika prasowego Muzeum Emigracji w Gdyni.

Magdalena Kalisz i Paweł Szopowski są laureatami nagrody Splendor Gedanensis 2018 za organizację pierwszej edycji Gdańskich Targów Książki.

Ubiegłoroczne Gdańskie Targi Książki trwały od 15 do 17 września. Uczestniczyło w nich ponad 100 wystawców na 83 stoiskach, obyło się niemal 30 spotkań autorskich, debat i warsztatów. Odwiedzający mieli do dyspozycji poszerzoną przestrzeń w namiocie, organizatorzy udostępnili też tzw. salę wielofunkcyjną, w której obywały się spotkania z pisarzami.

Przeczytaj: Frekwencyjny sukces V Gdańskich Targów Książki

👉🏻Sprawdź nasze kalendarium targów i festiwali książkowych

 

 

Podaj dalej
Autor: (fran)