Poniedziałek, 8 sierpnia 2022
Zaproszenie na promocję zbioru bardzo osobistych opowiadań

Kristof Zorde zaprasza na promocję swojej książki zatytułowanej „Dzień pierwszy” (Czuły Barbarzyńca), która odbędzie się podczas 19. Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera w ramach Żydowskiego Salonu Literackiego w piątek 2 września o godz. 16.30 w Austriackim Forum Kultury przy ul. Próżnej 7/9 w Warszawie.

– Napisałem tę książkę wiosną tego roku. Składa się z tekstów nawiązujące do moich wyjazdów do Izraela na początku lat siedemdziesiątych, ale nie są to wspomnienia, ani dziennik, lecz zbeletryzowane opowiadania na podstawie moich przeżyć w tym kraju. Jeździłem do Izraela od 1970 roku przez sześć lat i spędzałem tam całe lato. Poznawałem kraj, poznałem też moją rodzinę i pracowałem co roku w różnych kibucach – przekazał autor Bibliotece Analiz.

Z pewnością książka Kristofa Zorde, osoby dobrze znanej na rynku książki, jest wydarzeniem i to nie tylko ze względu na późny czas jego debiutu prozatorskiego, ale przede wszystkim na wysoki poziom literacki jego opowiadań.

Jak czytamy w notce zamieszczonej na końcu książki, Kristof Zorde urodził się w 1947 roku, jest doktorem filozofii, ekonomistą i specjalistą w zakresie rynków kapitałowych. W życiu zawodowym zajmował się prowadzeniem banku inwestycyjnego, firmy konsultingowej, a także sieci księgarń. Dodajmy, że w próbę reformy polskiego księgarstwa zaangażował się w 2016 roku, gdy wraz z sześcioma czołowymi polskim wydawcami był jednym ze współtwórców sieci BookBook.

Jest autorem książek: „Spekulacja w warunkach niepewności” oraz „Metafizyczne wątki w ekonomii” (WN PWN, 2013) i współautorem wielokrotnie wznawianej publikacji „Fuzje i przejęcia spółek kapitałowych” (C. H. Beck, 2022).

O kolejach życia Kristofa Zorde szerzej pisała Krystyna Naszkowska w książce „Ani tu, ani tam. Marzec ‘68 – powroty” (Wielka Litera, 2018).

 

Podaj dalej
Autor: (pd)