Piątek, 24 marca 2023
Termin tylko do 31 marca

To już ostatnia chwila, by zgłosić swojego kandydata do 5. edycji nagrody literackiej Planeta Izabelin za książki  o tematyce ekologicznej.

Nagroda główna to 20 tys zł oraz statuetka Ceramiczna Szyszka.  Wyróżnienia to 2 tys. zł (każde) i statuetki – Ceramiczne Pióra Literatury. 

 Organizatorzy czekają na ciekawe propozycje książkowe o szeroko pojętej tematyce ekologicznej dla dorosłego czytelnika, a także dla młodego i małego odbiorcy.  

 Do konkursu można zgłaszać książki polskich autorów wydane w 2022 roku.  

 6 egzemplarzy każdej zgłoszonej książki (mogą być w wersji papierowej i elektronicznej) wraz z kartą zgłoszenia należy nadsyłać do 31 marca 2023 roku na adres: Centrum Kultury Izabelin, ul. Matejki 21, 05-080 Izabelin.

W tym roku zgłoszone książki będzie oceniać nowa komisja konkursowa:  

 Bogdan Szczesiak – kurator artystyczny i twórca nowej formuły Festiwalu Literackiego Izabelińskie Spotkania z Książką

Andrzej S. Jagodziński – tłumacz literatury czeskiej i słowackiej, dziennikarz, dyplomata; przewodniczący Sekcji Autorów Dzieł Literackich Stowarzyszenia Autorów ZAiKS

Dorota Matuszyk – Łodzianka, absolwentka biologii UAM w Poznaniu. Od 2015 roku pracuje w Kampinoskim Parku Narodowym. Miłośniczka starych chałup i drewnianych płotów. Stara się pisać, próbuje fotografować.

Czesław Apiecionek – księgarz, działacz opozycji demokratycznej w okresie PRL, jeden z twórców Izabelińskich Spotkań z Książką

Dominika Słowik – polska prozaiczka, poza Nagrodą Planeta Izabelin, laureatka m. in. Paszportu Polityki, w swojej twórczości zajmuje się tematem antropocenu

Beata Jewiarz – aktorka, dziennikarka, producentka spektakli poetyckich, autorka projektów artystycznych.

 W ubiegłym roku laureatką została Dominika Słowik za książkę „Samosiejki” (Wydawnictwo Literackie). Wyróżnienia otrzymali: Jacek Karczewski za książkę „Zobacz ptaka” (Wydawnictwo Poznańskie), Paweł Pstrokoński za książkę „Wszystkie okna dla oknówek” (Wydawnictwo Czarne) i Dorota Sumińska za książkę dla młodego czytelnika pt. „Czy ryby piją wodę?” (Wydawnictwo Literackie). 

 Iwona Mazurek – sekretarz Planety Izabelin 

e-mail: i.mazurek@centrum.izabelin.pl | tel. 22 752 68 17

 

 

Podaj dalej
Autor: W