Piątek, 20 października 2017
Dziennikarz PAP, wydawca, doradca prezydenta RP
Jerzy Wysokiński, dziennikarz i wydawca, zmarł 15 października. Miał 85 lat. Jak czytamy w nekrologu zamieszczonym w „Gazecie Wyborczej” z 17 października, był „wybitnym dziennikarzem Polskiej Agencji Prasowej. Wcześniej ziścił marzenie o dziennikarstwie. Ledwie 19-letni, wybitnie uzdolniony, przyjęty został do PAP w 1951 roku, przez 23 lata należąc do czołówki reporterów agencji jako znawca spraw gospodarczych, a we wczesnych latach 70-tych przejmując kierownictwo najważniejszego zespołu jej Redakcji Krajowej. Potem przerwa: został powołany na dyrektora Wydawnictw Normalizacyjnych, a zarazem szefa nowopowołanej oficyny Alfa. W 1991 roku powraca do Agencji, mianowany przez premiera Tadeusza Mazowieckiego dyrektorem generalnym PAP. Po czterech zaś latach …
Wyświetlono 25% materiału - 100 słów. Całość materiału zawiera 403 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki