Poniedziałek, 23 lipca 2012
Autorka książek o Adamie Mickiewiczu, Dany Przybyszewskiej i Misi Godebskiej
3 lipca w Gliwicach zmarła Ewa K. Kossak, dziennikarka i pisarka, której rodowe nazwisko brzmiało Ewa Jugendfein-Klominkowa. Urodziła się w 1 stycznia 1932 roku. Była dziennikarką i członkiem redakcji „Przekroju" w latach pięćdziesiątych, sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Jak czytamy w nekrologu podpisanym przez dyrekcję i pracowników Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie, była „pisarką, mickiewiczologiem, autorką zbeletryzowanych, opartych na źródłach, biografii Adama Mickiewicza, jego rodziny i polskiej emigracji we Francji, Misi z Godebskich, Dagny Przybyszewskiej. Była Osobą o niezwykłym uroku osobistym. Człowiekiem wielkiej kultury, wrażliwym i serdecznym. Zauważała i pamiętała wszystkich. Ceniliśmy Panią Ewę za Jej książki i kochaliśmy …
Wyświetlono 25% materiału - 101 słów. Całość materiału zawiera 407 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się