Poniedziałek, 17 kwietnia 2000
Aż siedem firm znalazło się na "krótkiej liście" inwestorów dopuszczonych do kolejnego etapu prywatyzacji WSiP. Każdy inwestor dostał zaledwie pięć dni na zbadanie kondycji prywatyzowanego wydawnictwa. Ministerstwo Skarbu Państwa utajniło listę firm, które znalazły się na "krótkiej liście". Nie została nawet podana ich liczba. Z nieoficjalnych informacji wynika, że MSP dopuściło siedmiu inwestorów. Są to: Pearson Education - światowy potentat na rynku wydawniczym, właściciel m.in. Longmana i Simon&Schustera. W Polsce Pearson Education zajmuje się wydawaniem i dystrybucją (od stycznia tego roku) książek do nauki języka angielskiego, w tym podręczników szkolnych. W ubiegłym roku wartość sprzedaży książek Pearsona w Polsce wyniosła ok. 50 mln zł. Folens - średniej wielkości wydawnictwo edukacyjne z Irlandii, które jest współwłaścicielem oficyny Juka-91 - największego prywatnego edytora książek szkolnych w Polsce (28,2 mln zł przychodu w 1999 roku). Grupa Polskie Książki Edukacyjne, którą tworzą fundusz inwestycyjny TDA oraz Marek Rożak. Marek Rożak jest właścicielem dużego wydawnictwa edukacyjnego (19 mln zł przychodu w 1999 roku). WSOY - fiński koncern medialny, który ma m.in. 20 proc. akcji firmy Young Digital Poland z Gdańska. YDP jest czołowym wydawcą edukacyjnych programów multimedialnych …
Wyświetlono 25% materiału - 182 słów. Całość materiału zawiera 728 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się