środa, 28 sierpnia 2019
"Kupujcie książki u naszej pani Wandzi"

“Dwa tygodnie temu na jednym z portali społecznościowych pojawił się post zachęcający wszystkich uczniów (i rodziców) do kupowania książek w małej księgarence przy ul. 12 lutego. Właścicielka księgarni walczy z chorobą nowotworową oka. Kiedy pod jej małą księgarnią nagle zaczęły pojawiać się tłumy klientów, była lekko oszołomiona” – informuje  serwis Info.elblag.pl.

“Pani Wanda od lat jest naszą przyjaciółką, obie firmy mieszczą się tuż obok siebie. Czasem przychodzi do nas na kawę, porozmawiać. (…) Pewnego dnia była bardzo smutna, pożaliła się, że podręczniki nie sprzedają się zbyt dobrze, gdyż ludzie wolą zamawiać książki przez internet. Uznałam, że trzeba coś z tym zrobić! Dlatego wraz z koleżankami z pracy postanowiłyśmy jej pomóc. Napisałyśmy krótki post na Facebooku. Cel był jeden, chodziło o zwiększenie sprzedaży podręczników szkolnych. Nikt nie przypuszczał, że spowoduje on tak niewyobrażalną lawinę ‘dobroci’ pośród mieszkańców Elbląga. W jednej chwili pojawiły się dziesiątki, a chwilę później setki ciepłych i pełnych empatii komentarzy. W ciągu zaledwie kilku dni post został udostępniony ponad 2500 razy! Wszyscy byliśmy w szoku! Ludzie prosili o zbiórkę pieniędzy. Nikt nie chciał się jej podjąć, więc nie miała wyjścia. Czułam się odpowiedzialna, więc założyłam szybką ‘zrzutę; internetową. W kilka dni kwota urosła do 10 tys zł i nadal rośnie!” – opowiada portalowi pani Małgorzata, właścicielka kwiaciarni Azalia i inicjatorka akcji.

“Na parkingu przy naszej kwiaciarni stoi mini księgarnia. Ową mini księgarnię prowadzi wspaniała osoba – Pani Wandzia, która wielokrotnie ratowała nas z opresji! Pani Wandzia walczy z bardzo ciężkim nowotworem oka i dziś to my pragniemy jej pomóc!!! KUPUJCIE KSIĄŻKI U NASZEJ PANI WANDZI, prosimy. Książki są w dobrych cenach! Większość dostępna od ręki!!! Czynne od 8 do 20!!! Z góry dziękujemy!!! Udostępnijcie!!! Warto pomagać!!!” – post o takiej treści pojawił się na stronie facebookowej kwiaciarni Azalia i spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem.

“Ta praca jest moją pasją, kocham to robić, uwielbiam ludzi, którzy do mnie przychodzą. Nie wyobrażam sobie, abym mogła robić coś innego. Praca jaką wykonuję to wspaniałe zajęcie” – mówiła pani Wanda.

Link do akcji zrzutkowej: https://zrzutka.pl/anzgvj

 

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: info.elblag.pl