Poniedziałek, 20 maja 2024

Fundacja Centrum Architektury uruchomiła zrzutkę na wznowienie dwóch od dawna niedostępnych i bardzo oczekiwanych tomów z popularnej serii pomysłu i projektu Magdaleny Piwowar: „OCH. Ilustrowany atlas architektury Ochoty” (autorzy: Mateusz Bzówka i Ewelina Klećkowska; Grzegorz Piątek: wstęp) i „MOK PN. Ilustrowany atlas architektury północnego Mokotowa” (autorzy: Joanna Koszewska, Grzegorz Mika).

„Żeby zdobyć środki na druk, założyliśmy zrzutkę, w której odwdzięczymy się darczyńcom egzemplarzami atlasów podpisanymi przez autorów” – informuje Fundacja.

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/nzchpy

A już wkrótce będzie można wziąć udział w spacerach architektonicznych z autorami atlasów. Najbliższe to oprowadzania po południowym Mokotowie z autorami atlasu „MOK PD”, Joanną Koszewską i Grzegorzem Miką – 3 i 9 czerwca. Spacery będziemy tłumaczony na Polski Język Migowy. Szczczegóły: https://www.facebook.com/fundacjacentrumarchitektury
Fundacja Centrum Architektury weźmie udział w następujących wydarzeniach:
25 maja – Święto Saskiej Kępy https://fb.me/e/2b6dUiJMY
26 maja – Papier, kamień, nożyce https://fb.me/e/1V2rx9PKG
28 maja – organizowane przez SARP Kraków spotkanie z Anną Cymer, autorką książki „Długie lata 90. Architektura w Polsce czasów transformacji” https://fb.me/e/3EAC2UQX2
4 czerwca – organizowane przez Galerią Miejską Arsenał w Poznaniu spotkanie z Anną Cymer, autorką książki „Długie lata 90. Architektura w Polsce czasów transformacji”
8 czerwca – Piknik Ochocian https://fb.me/e/cwt3ap2L1
11 czerwca – organizowane przez OW SARP w warszawskim Zodiaku spotkanie z Michałem Dudkowskim, autorem książki „W stronę modernizmu. Architekt Romuald Miller”
24 czerwca – organizowane przez Muzeum Miasta Gdyni spotkanie z z Michałem Dudkowskim, autorem książki „W stronę modernizmu. Architekt Romuald Miller”
29 czerwca – Imieniny Jana Kochanowskiego – literacki piknik Biblioteki Narodowej https://www.facebook.com/profile.php?id=100070481491552
Podaj dalej
Autor: ET