Wtorek, 6 kwietnia 2010
Kartografia odpowiedzialna za straty…
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru271
I kto powiedział, że w okresie przedświątecznym w biznesie wieje nudą. PPWK została sprzedana za 1 zł – takie rewelacje przyniosło wydanie „Pulsu Biznesu” z 2 kwietnia. Przypomnijmy, że w komunikacie z 1 stycznia giełdowa spółka Mobile Internet Technology (MIT), która powstała w wyniku konsolidacji kapitału, początkowo wokół Polskiego Przedsiębiorstwa Wydawnictw Kartograficznych SA, a następnie w wyniku przejęć i fuzji na rynku telekomunikacyjnym i mobilnego internetu, poinformowała o sprzedaży spółki zależnej PPWK sp. z o.o., do której wcześniej przeniesiono działalność kartograficzną, stanowiącą historyczną podstawę funkcjonowania PPWK. „MIT oddał cypryjskiej firmie kartografię. Prezes zapewnia, że dzięki temu pozbył się kłopotów” – czytamy w biznesowym dzienniku. W momencie podpisania umowy, kwota transakcji nie została podana do publicznej wiadomości. Pierwsza informacja na ten temat została opublikowana w raporcie audytora, dołączonym do raportu rocznego MIT. Wynika z niego, że PPWK Sp. z o.o. przejęła cypryjska spółka Sunnytop Investments, która za transakcję zapłaciła 1 zł. Do PPWK wniesiono aport w postaci części przedsiębiorstwa, specjalizującego się w działalności wydawniczej, wyceniony na 2,5 mln …
Wyświetlono 25% materiału - 167 słów. Całość materiału zawiera 671 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się