Piątek, 21 lipca 2006
Rzeszowska Libra
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru7/2006
Libra istnieje 15 lat. Pod jej szyldem działa obecnie siedem placówek księgarskich oraz wydawnictwo. W stolicy Podkarpacia – Rzeszowie mieści się siedziba spółki oraz pięć księgarń Libry. Kolejne dwie są w Jaśle i Krośnie. Wszystkie prowadzą punkty antykwaryczne i organizują spotkania autorskie i promocje książek. A wszystko zaczęło się od… dziupli. Początki i rozwój Księgarnia Akademicka „Libra” powstała w 1991 roku. Nosiła wtedy nazwę Studencki Punkt Wymiany i Promocji Literatury Naukowej. Jej właścicielami byli Renata Kasińska i Zygmunt Śliwa. Księgarnia mieściła się w maleńkim, zajmującym zaledwie 3 mkw. lokalu i przez studentów była powszechnie nazywana „dziuplą”. Mimo skromnych warunków lokalowych miała wielu stałych klientów. Można było się w niej zaopatrzyć w tytuły, które w innych rzeszowskich księgarniach były wówczas niedostępne. W roku 1993 roku pojawił się drugi punkty sprzedaży w gmachu Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie przy ul. Rejtana. Po dwóch latach stał się on główną siedzibą spółki, gdyż w 1995 roku „dziupla” przestała istnieć. Wcześnie wykształcił się profil księgarni, która oferowała głównie literaturę naukową i popularnonaukową. Postawiono na bogaty wybór najnowszych książek z psychologii, filozofii, socjologii i literatury. W 1994 roku rozwiązano spółkę cywilną, a nowym właścicielem księgarni został Zygmunt Śliwa. Wtedy też przyjęła ona obecną nazwę Księgarnia Akademicka „Libra”. Księgarnia podjęła bezpośrednią współpracę z większością wydawnictw uniwersyteckich w Polsce i sama stała się także dystrybutorem wydawnictw Uniwersytetu w Rzeszowie i Wyższej Szkoły Zarządzania w Rzeszowie. We …
Wyświetlono 25% materiału - 228 słów. Całość materiału zawiera 914 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się