Poniedziałek, 23 marca 2009
Jubileusz w „Magazynie Literackim KSIĄŻKI”
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru243
W marcu ukazał się 150. numer „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”, najstarszego pisma z naszej grupy i do tego wychodzącego w największym nakładzie. Warto więc przy tej okazji przypomnieć, że tytuł ten narodził się w 1992 roku jako „Magazyn Literacki”, a jego twórcą i wieloletnim redaktorem naczelnym był Kamil Witkowski, dziś właściciel oficyny Nowy Świat. Przez pierwsze lata „Magazyn” był nieregularnym periodykiem promującym młodą polską literaturę, w latach 1992-1998 w pierwotnej formule ukazało się zaledwie 26 numerów. Od numeu 27 – pod koniec 1998 roku – współwydawcą ówczesnego „Magazynu Literackiego” został Łukasz Gołębiewski, który przekształcił pismo w branżowy miesięcznik o książkach, a z czasem zmienił zeszytowy format na większy – magazynowy i wprowadził kolor. Pod koniec poprzedniej dekady czasopismo przeszło kilkakrotne zmiany, w trakcie których przez parę miesięcy jego wydawcą była… hurtownia książek Wkra, a personalnie Andrzej Pieniak, organizator targów Edukacja. Ostatecznie w zmienionym kształcie i z obecnym tytułem pismo wystartowało do nowego życia w maju 2001 roku, w ramach grupy wydawniczej Biblioteki Analiz. Nowa …
Wyświetlono 25% materiału - 163 słów. Całość materiału zawiera 655 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się