Poniedziałek, 25 stycznia 2010
Wydawnictwo w rękach Advent International
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru266
W piątek, 22 stycznia, media doniosły, że Pahoa Investments, spółka celowa zależna od funduszu Advent International, podniosła cenę za akcję Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych w wezwaniu ogłoszonym na zakup 100 proc. kapitału już 6 listopada. Wówczas za walor podręcznikowego giganta chciano zapłacić 16,35 zł („na akcje fundusz może zatem wydać nawet 404,8 mln zł”, poinformował Parkiet.com), co nie spotkało się z odpowiedzią największych akcjonariuszy. Cytowany przez „Parkiet” Zbigniew Jakubas (posiadacz obecnie – wraz z podmiotami zależnymi – 4,60 proc. kapitału i głosów na WZA) dawał do zrozumienia, że rozważyłby możliwość odsprzedania swoich akcji za cenę 18 zł od sztuki. Ostatnia propozycja Advent International to 17,15 zł za akcję, wyższa zatem od poprzedniej aż o prawie 5 proc. To bardzo dużo, zwłaszcza że w opublikowanym 23 listopada komunikacie, według opinii kierownictwa WSiP, cena zaproponowana w ogłoszonym pierwotnie wezwaniu znajduje się „w przedziale wartości odzwierciedlających wartość godziwą akcji spółki”. „W ocenie zarządu interes wzywającego jest zbieżny ze strategią WSiP i nie …
Wyświetlono 25% materiału - 159 słów. Całość materiału zawiera 636 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się