Poniedziałek, 11 lutego 2008
Co słychać w Empiku?
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru214
„Zorientujcie się, czy to prawda, że Empik chce »odstrzelić« małych dostawców i całą dystrybucję przenieść do dużych hurtowników. Przecież miało być odwrotnie!”, napisał do nas jeden z handlowych partnerów sieci. „Co z tym magazynem centralnym? Nie wiecie? Ponoć premiera ma być przesunięta na 2009 rok! Dlaczego? Napiszcie coś o tym”, zaapelował inny. To miłe, że czytelnicy Biblioteki Analiz traktują nas jako cenne źródło informacji, a członków redakcji jako ludzi zaufanych i skorych do pomocy. Na Państwa życzenie, sprawdziliśmy, co słychać w Empiku. – Poszerzanie liczby współpracujących z nami dostawców zaplanowaliśmy na 2009 rok. Do grupy tej dojdą m.in. wydawnictwa będące specjalistami w danej tematyce – mówi Beata Gesché-Zbrożek, dyrektor handlowy i członek zarządu. Odbyto już mniej więcej połowę z zaplanowanych negocjacji z dostawcami książek. Umowy nie zostały jednak podpisane, choć ok. 20 proc. dostawców ma już wynegocjowane nowe warunki. Firma niebawem będzie intensyfikować kolejne rozmowy. – Nasze oczekiwania naprawdę nie są absurdalne – wynikają ze szczegółowych symulacji kosztów. Oszczędność na kosztach dostaw jest bezsprzeczna. Nim zaproponowaliśmy nowe warunki, zrobiliśmy szczegółowe kalkulacje, biorąc pod uwagę wszystkie czynniki mające wpływ na koszty dostaw – wagę i rozmiar książki, wielkość obrotów z danym dostawcą, skalę zwrotów itd. Zaproponowane warunki można na pewno określić jako rynkowe – zapewnia Gesché-Zbrożek. Centralny magazyn wystartuje 2 czerwca. Empik gotów byłby jednak – a już na pewno magazyn w Sochaczewie – wcześniej. Dłużej niż zaplanowano trwa bowiem wdrażanie oprogramowania Gold. Rzecz jasna, daje to więcej czasu na negocjacje z dostawcami. – Mam nadzieję, że funkcjonujący, obejmujący 100 proc. dostawców, nowy system centralnego zaopatrzenia będzie gotowy …
Wyświetlono 25% materiału - 257 słów. Całość materiału zawiera 1028 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się