Poniedziałek, 9 stycznia 2012
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru318
Optymizmem nie wieje. Nastroje książkowej branży raczej w tonacji moll, a wszelkie podsumowania ubiegłego roku ten stan jeszcze pogłębiają. „Najgorszy rok dla książki” – pisze Łukasz Gołębiewski w tekście pod tak mało radośnie brzmiącym tytułem (Biblioteka Analiz nr 27/2011). Czytamy w nim, iż rok 2011 „był najgorszym od czasów zniesienia cenzury i uwolnienia rynku w 1989 roku”. Dalej autor przytacza twarde dane liczbowe: „Według wstępnych danych przychody wydawców spadły o ponad 8 proc. – do 2,7 mld zł”. Lektura całego numeru Biblioteki Analiz, w której Łukasz Gołębiewski pisze o mizerii roku 2011, dostarcza dodatkowej wiedzy, po której nic, tylko się pochlastać! Wystarczy przytoczyć kilka tytułów, które bynajmniej nie przypominają pieśni skowronka o poranku. Jerzy Okuniewski obwieszcza całkowitą atrofię wewnątrzrynkowych reguł działania w artykule „Płacze, lamenty, apele”. „To jest bardzo chore!!!” – kolejny tekst numeru, tym razem – a jakże! – o upadającym księgarstwie, Romanie Giertychu, Empiku, Grzegorzu Gaudenie i książce jako dobru kultury. Gdyby nie informacje o tym, że Piotr Dobrołęcki i Czesław Apiecionek zostali uhonorowani medalami „Gloria Artis”, to można by odnieść wrażenie, iż Biblioteka Analiz wieszczy koniec świata. Książkowego oczywiście. Generalnie, pesymizm wyzierający z rozmaitych analiz, diagnoz oraz wypowiedzi i polemik jest mi bliski. W końcu jako wydawca w rozmaity i czasami bardzo bolesny sposób doświadczam …
Wyświetlono 25% materiału - 208 słów. Całość materiału zawiera 833 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się