środa, 25 lipca 2007
Rynek książki
CzasopismoWiadomości Księgarskie
Tekst pochodzi z numeru51
Klientów księgarń w całej Polsce 23 kwietnia, a w wielu placówkach również w weekand poprzedzający ten dzień, czekała miła niespodzianka – każdy zakup, katalońskim zwyczajem, premiowano czerwoną różą. Miłośnicy książek podczas Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich mogli liczyć na rabaty książkowe (od 10 do 20 proc.), z myślą o nich przygotowano spotkania z pisarzami, konkursy, maratony czytelnicze i wystawy. W wielu miejscowościach zaplanowano głośne czytanie z udziałem znanych osób, przedstawicieli lokalnych władz, a nawet proboszczów. 21 kwietnia po ulicach Warszawy, Gdańska, Bydgoszczy i Krakowa kursował zabytkowy „Tramwaj Zwany Pożądaniem” z pisarzami (m.in. Katarzyną Grocholą, Ignacym Karpowiczem i Zygmuntem Miłoszewskim) i książkami na pokładzie. Marszałek Małopolski już tradycyjnie obdarowywał mieszkańców tego regionu książkami i różami. Tym razem publikacje Józefa Barana „Koncert dla nosorożca” lub „Taniec z ziemią” trafiły do 700 osób, w tym znanych Małopolan, szefów regionów partnerskich Małopolski oraz osobistości ze świata nauki, kultury i polityki. Uczestnicy obchodów Światowego Dnia Książki prześcigali się w pomysłach. Księgarnia „Z Bajki” rozdawała nie tylko róże, ale też poetyckie listy. Podczas spotkania z młodzieżą prezentowano powstawanie książki. Czuły Barbarzyńca kupującym gościom księgarni rozdawał róże, a „ile róż rozdanych tyle książek do szkolnej biblioteki”. Publikacje przekazano bibliotece przy Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Książnica Pomorska uczciła Światowy Dzień Książki wystawą „O książce Naj…”, na której eksponowano najmniejszą książkę przechowywaną w zbiorach oraz czasopismo w największym formacie. Obchody Światowego Dnia Książki nie ograniczały się jedynie do księgarń i sal bibliotecznych. W kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Poznaniu podczas dziecięcej Mszy św. zorganizowano spotkanie z baśnią nawiązujące do Biblii. Dzieci, wychodząc z kościoła otrzymały książeczki i baloniki „na znak, że książka uskrzydla”. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich …
Wyświetlono 25% materiału - 277 słów. Całość materiału zawiera 1108 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki