Sobota, 12 sierpnia 2023
ROZSTRZYGNIĘTO KOLEJNĄ EDYCJĘ PROGRAMU „CERTYFIKAT DLA MAŁYCH KSIĘGARNI”
Odpowiedzią na trudną sytuację księgarń jest program Instytutu Książki „Certyfikat dla małych księgarni” realizowany od 2021 roku. Założeniem programu finansowanego z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest wsparcie niezależnych polskich księgarzy tak, aby mogli oni kontynuować swoją działalność. Tworząc program, Instytut Książki przyjął założenie, że lokalne księgarnie są nie tylko miejscami handlu książkami, ale także niewielkimi centrami dostępu do kultury, które kształtują literackie gusta lokalnych społeczności i pełnią niebagatelną rolę kulturotwórczą. W ramach naboru na lata 2023–2024 wpłynęło łącznie 150 wniosków. Dotację otrzymało 85 księgarń – każda na kwotę 40 tys. zł. Dodatkowo pozytywnie rozpatrzono 15 odwołań. Łącznie w tegorocznej edycji programu dofinansowanie otrzymało więc 100 podmiotów prowadzących małe, niezależne księgarnie. Łączna kwota udzielonego wsparcia to 4 mln zł. Najwięcej wniosków, jak podsumował Instytut Książki, spłynęło z województwa mazowieckiego – 30 (z czego 18 z warszawskich księgarni) oraz z województwa małopolskiego – 23 wnioski (z czego 15 z księgarni krakowskich). Najmniej wniosków spłynęło do Instytutu Książki z województw lubuskiego i warmińsko-mazurskiego – zaledwie po jednym wniosku każdego z tych województw. Zdecydowana większość wnioskodawców prowadzi jeden lokal – 139 wnioskodawców. Jest …
Wyświetlono 25% materiału - 181 słów. Całość materiału zawiera 726 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się