Poniedziałek, 6 listopada 2006
Nowości w Bibliotece Analiz
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru181


Niebawem minie pół roku, gdy pod dobrze znanym Państwu adresem www.Rynek- Ksiazki.pl pojawił się zupełnie nowy serwis Biblioteki Analiz. Po uruchomieniu go zebraliśmy same dobre recenzje – zarówno co do jego szaty graficznej, nawigacji po zasobach, jak i zawartych treści. Przypomnijmy zatem, że na portalu znaleźć dziś można blisko 5000 artykułów z naszych czasopism (Biblioteka Analiz, „Magazyn Literacki KSIĄŻKI”, „Wiadomości Księgarskie”), a także opisy wszystkich firm z ubiegłorocznego wydania „Rynku książki w Polsce” Łukasza Gołębiewskiego. Niebawem uwzględnimy zawartość edycji tegorocznej – i to nie tylko charakterystyki wszystkich podmiotów, ale również część analityczną.

Dostęp do wszystkich tekstów kupować można czasowo (15, 30 i 60 minut, jeden dzień, tydzień, miesiąc, kwartał, pół roku oraz rok). Możliwe formy płatności to SMS, karta płatnicza lub przelew bankowy.

Serwis informacyjny aktualizowany jest codziennie, zajmuje się tym znana Państwu od dawna Ewa Tenderenda-Ożóg. Dzięki niej odnotowujemy codziennie co najmniej dziesięć związanych z rynkiem wydawniczym wydarzeń – także z prasy lokalnej! Wiele z nich odnotowujemy po raz pierwszy, z czego jesteśmy szczególnie dumni, jako że z portalem branżowym startowaliśmy później niż konkurenci. Wysyłany przez nas codziennie newsletter z aktualnościami trafia już do niemal pół tysiąca abonentów! Aby z niego korzystać, wystarczy wejść pod adres www.Rynek-Ksiazki.pl i zaprenumerować go.

Na stronie działa także sklep oferujący wysyłkową sprzedaż wszystkich naszych publikacji, a także omówienia bieżących oraz starszych edycji publikowanych przez Bibliotekę Analiz tytułów.

Potwierdzeniem przydatności przygotowanego z myślą o Państwie serwisu jest wzrastająca lawinowo liczba jego odwiedzin z progresją do 50 proc. miesięcznie (a dodajmy, że domena www.Rynek-Ksiazki.pl znana jest przecież od roku 2002). Dokładne statystyki obiecujemy podać Państwu w momencie, kiedy uznamy je za porównywalne z danymi wcześniejszych okresów. O ich wiarygodności świadczy fakt, iż witryna monitorowana jest – podobnie jak 300 tys. innych – przez profesjonalny serwis Stat.pl. Jego statystyki są rzetelne, wiarygodne i spełniają wymogi europejskich standardów badawczych.

Rośnie także liczba subskrybentów newslettera oraz firm postrzegających portal jako dobre miejsce reklamowe. Sprzedajemy także coraz więcej rocznych haseł dostępowych do archiwum naszych tekstów.

Chcąc je uczynić dla Państwa jeszcze bardziej dostępnym, zdecydowaliśmy, że do końca roku w jego cenie – 950 zł netto – zawierać się będzie również cena prenumeraty drukowanej wersji Biblioteki Analiz na rok 2007. Warto nadmienić w tym miejscu, że cenę tej ostatniej zdecydowaliśmy się podnieść o 60 zł – z 690 zł do 750 zł. Wierzymy, że zaproponowana promocja okaże się warta Państwa uwagi – wszak oprócz kontynuacji lektury pisma za niewiele większą kwotę uzyskujecie możliwość czytania wszystkich poprzednich wydań, co dodatkowo ułatwi zaawansowana wyszukiwarka dostępnych w zasobach Biblioteki Analiz publikacji.

Zakupu prenumeraty dokonywać mogą Państwo w dowolny sposób. Aby uzyskać hasło dostępowe, proszę pisać na adres kuba@Rynek-Ksiazki.pl. Przypominamy – promocja trwa tylko do końca roku.

Autor: REDAKCJA