Wtorek, 4 kwietnia 2023
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 590 (6/2023)
– Tylko w ciągu ostatniego roku na półki Empiku trafiło blisko 3 tysiące premierowych książek dla dzieci, klienci kupili w sumie 6 mln egzemplarzy z puli 20 tysięcy różnych tytułów – mówi Michał Tomaniak, dyrektor działu Książka w Empiku. To kategoria, która dynamicznie się rozwija i rośnie na przestrzeni ostatnich lat, również w formacie audio – wskazuje firma. Przeprowadzono badanie 1 dotyczące czytelnictwa wśród najmłodszych. Z deklaracji rodziców – klientów Empiku – wynika, że aż 70 proc. maluchów (do 5 lat) ma kontakt z książkami codziennie, a 20 proc. – kilka razy w tygodniu. Dane dotyczące starszych dzieci (6-15 lat) również napawają optymizmem. Nawet 75 proc. rodziców obserwuje, że ich podopieczni sięgają po książki regularnie, z czego aż 40 proc. – każdego dnia. Aż 70 proc. rodziców maluchów (w wieku do 5 lat) zadeklarowało w badaniu Empiku, że czyta swoim dzieciom codziennie. Kolejnych 20 proc. – kilka razy w tygodniu. Najwięcej respondentów, bo ponad połowa, każdorazowo …
Wyświetlono 25% materiału - 156 słów. Całość materiału zawiera 624 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się